1. pomoc v barvách

V 5. třídách jsme moc rádi přivítali Kamilu Cermanovou, protože je mistryní skvělého výkladu. A nejen toho. Dokáže skvostně nasimulovat situace, ve kterých jde o zdraví, rychlý zásah, klid a přesnost. Teď můžeme věřit, že pokud budou nablízku naši páťáci, nemusíme se bát, že zůstaneme bez pomoci.

Pro úlevný výdech si pojďte sem.
Světový den včel

V pondělí 20. května byl světový den včel. Tomuto tématu jsme se věnovali také s dětmi ve II.oddělení školní družiny. Celý týden jsme si o včelkách povídali, hráli jsme tématické hry a také nechybělo vyrábění, které děti velmi baví. Celý žluto-černý týden jsme završili návštěvou pana Krůpy, který se včelám věnuje již několik let. Pan včelař dětem ukázal úly, včelky i vybavení, které je ke včelaření nutné, zodpověděl všechny dotazy a také nechybělo sladké pohoštění.

Malí včelaři ZDE.
Moudrý čtyřlístek ulovil stříbrnou sovu

17. května si pro ni dojeli do SVČ v Rožnově Jolanka Petřeková z 2.A, Honza Stoklasa ze 3.C, Josef Holiš ze 4.B a Franta Rubner z 5.A. Nebylo to jednoduché; museli bojovat na poli angličtiny, přírodovědy a vlastivědy, finanční a matematické gramotnosti, rychlého postřehování, čisté logiky a titěrné špagetové architektonické práce. Nezanedbatelnou roli sehrál týmový duch a rychlost rozhodování.

Děkujeme a gratulujeme!

Vhlédněte tady.
Souboj knih

Bylo to přesvědčivé klání. Strhující a velmi napínavé. Nešlo o to někoho porazit, ale získat čtenáře na svou stranu. A to se mohlo podařit všem najednou. My se můžeme těšit na listování a další sdílení.

Do dalšího kola mezi knižní reklamní agenty z širokého okolí naši čtenáři a podpůrná divácká obec poslali knížku Ztřeštěný dům na stromě, 13 pater s kreativní skupinou ve složení Katka Jaroňová, Amálka Hýblová, Lili Malinová, Barča Zemanová, Eli Zemanová, Viki Slaninová, Zuzka Petřeková, Juli Šenkeříková a Franta Rubner.

Za zmínku rozhodně stojí Deník malého poseroutky (Adam Opálka 2.C), Dobrodružství s myškami (Kája Závadová 2.B), Středa nám chutná (Oli Čejková 2.B), Heidi, děvčátko z hor (Kája Stromšíková 2.B), Eliška a detektiv (Eli Míčková 2.B), Fotbalová bludiště (Franta Kohoutek 2.B), Dopisy od Felixe (Viki Cabáková 2.B), Školní strašidlo (Eli Menšíková a Bea Křenková 3.B), Srdíčko (Adél Rubnerová a Eli Horáková 3.B), Rodina Ducháčkovi (Honza Stoklasa 3.C), Robinson Crusoe (David Plucnar 3.C), Malý miliardář (Jirka Rapant 4.A), Gump – pes, který naučil lidi žít (Adél Krupová, Rózi Mendelová, Ema Heraltová a Klárka Petřvalská 5.A).

Děkujeme vrhajíce se do knihovny.

Záběry vylovíte tady.
Nové zprávy z chemie

V pondělí na Den Země se v chemické učebně konala velkolepá chemická show. Hned po svačince se k nám vydaly děti z MŠ Sídliště, plné očekávání, co se v té škole bude dít…V učebně je přivítala Lucka a Terka a hned je musely vlídně povzbuzovat, ať se jejich velkých spolužáků z 9. C nebojí.

Sotva se trošku rozkoukaly, rozpoutala se velká show, vyrostli nám tu faraonovi hadi, ve vodě nám poskakoval neposedný sodík, děti měly možnost pohrát se s látkou, co není vlastně ani kapalina ani pevná látka. A to už začaly očička svítit a děti ožívat, poté holky vysvětlily k čemu je důležité mýdlo při mytí rukou, další dvojička vytvořila sloní zubní pastu, vzápětí vzplály modré ohně a na stole se rozzuřila sopka.

Konec patřil společnému pokusu, ten dělaly děti a naši velcí deváťáci jim jen pomáhali.

No a ještě společná fotka a naše cesty se zase rozešly, děti odcházely plné zážitků do školky a naši deváťáci asi nikdy nezapomenou na nadšené tyyyy jo, jeeee, tyyy vošo , co se ozývalo z pusinek dětiček, které sotva čouhaly z lavic.