Pohádková zahrada ŠD

V pátek 14. června se na školní zahradě opět po roce sešly pohádkové bytosti, aby s dětmi ze školní družiny oslavily konec školního roku. Děti plnily úkoly na stanovištích a za odměnu si mohly dopřát sladkou svačinku, kterou napekly jejich šikovné maminky. Třešničkou na dortu bylo malování na obličej.

Děkujeme všem, kteří nám s touto akcí pomohli.

Vychovatelky šk.družiny

Foto ZDE.
Dětský den ve školní družině

Den dětí jsme si užili i ve školní družině. Pro děti byla připravena „opičí dráha“ vedoucí přes školní zahradu, na níž se plnily různé sportovní úkoly. Na konci trasy čekalo na děti kolo štěstí se sladkou odměnou.

Foto ZDE.
Světový den včel

V pondělí 20. května byl světový den včel. Tomuto tématu jsme se věnovali také s dětmi ve II.oddělení školní družiny. Celý týden jsme si o včelkách povídali, hráli jsme tématické hry a také nechybělo vyrábění, které děti velmi baví. Celý žluto-černý týden jsme završili návštěvou pana Krůpy, který se včelám věnuje již několik let. Pan včelař dětem ukázal úly, včelky i vybavení, které je ke včelaření nutné, zodpověděl všechny dotazy a také nechybělo sladké pohoštění.

Malí včelaři ZDE.
Dopravní odpoledne v ŠD

Dne 29.4. se na školní zahradě konalo tradiční dopravní soutěžení. Děti plnily úkoly, na které jsme se všichni pilně připravovali.

Fotky ke shlédnutí ZDE.
Mrkvičkový den ve školní družině

Ve čtvrtek 4. dubna bylo ve školní družině III. oddělení oranžovo. Děti slavily Mezinárodní den mrkve. Oblékly se do oranžova, dozvěděly se mnoho zajímavostí o mrkvi, zasadily semínko do truhlíku, vypracovaly pracovní listy, kvízy, tvořily prostorovou papírovou mrkev a hlavně ochutnávaly. Nejdříve měly k obědu mrkvový salát, ve třídě si připravily jednohubky s pomazánkou, mrkvový čaj a moučník.  Prověřily si zručnost se škrabkou či struhadlem. Syrovou mrkev jsme společně krájeli a strouhali na rozličné tvary. Děti poznamenaly, že to je tuze těžká práce!   Mrkvičkový den byl zajímavý, chutný a především zábavný! D.V.

Přecházet zrak vám může tady.