image_print

F-9.A,9.B-Zetek

období : 8.6. – 19.6. 

pouze videa k doplnění vědomostí ( jsou to videa z řady nezkreslená věda , každé cca 12min. – vytvořeno zajímavou formou , stojí za to se podívat )

jak vznikl vesmír – zde

Češi ve vesmíru – ˇzde

srážky kosmických těles se Zemí – zde

Děkuji všem , kteří podle vzdálené výuky ve fyzice pracovali . Má práce tím pádem nebyla zbytečná. L. Zetek

Angličtina 9.A+B Kučerová

25.5. – 12. 6. 
Info o angličtině bude zítra v mailu.BK
 
4.5. -7.5. 2020

Zde je odkaz na test, který budete moci vyplnit ve čtvrtek 7. 5. od 18.30 do 19.00 nebo v pátek v tutéž dobu. Podrobné info dostanete zítra mailem.
Tady si můžete stáhnout handout ke slovesným vzorcům, které jsou hlavním učivem ve 4. lekci.
Přeji pěkný týden.BKARCHÍV PŘEDCHOZÍHO UČIVA ZDE : ARCHIV

INFORMACE výchovné poradkyně

V souvislosti s řešením mimořádné situace vzniklé v důsledku přijímání krizových opatření Vládou ČR připravilo MŠMT zákon o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020.

  • JEDNOTNÁ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA pro šk.rok 2020/2021 proběhne nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní účasti žáků na vzdělávání.
  • POČET TERMÍNŮ – 1 termín (uchazeč skládá zkoušku ve škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí, pouze v případě, že v prvním pořadí uchazeč uvedl nematuritní obor, pak skládá zkoušku ve škole uvedené ve druhém pořadí).
  • ODEVZDÁNÍ ZÁPISOVÉHO LÍSTKU – lhůta se zkracuje, na odevzdání zápisového lístku je 5 pracovních dnů, uchazeč může zápisový lístek uplatnit opakovaně i tehdy, pokud je přijat na základě nového rozhodnutí (tzn. pokud byl přijat nejprve na učňovský obor, dal zápisový lístek na SŠ, pak dělal jednotné přijímací zkoušky a byl přijat, vezme zápisový lístek z učňovského oboru a donese lístek na SŠ maturitní obor). Nové rozhodnutí o přijetí předloží uchazeč na SŠ, kam odevzdal zápisový lístek, a ta mu vydá zápisový lístek zpět k odevzdání na druhou školu (s maturitním oborem).
  • Odkaz zde na znění zákona č. 135/2020 Sb.

Všechny moc zdravím a přináším informace k přijímacímu řízení na SŠ. Někteří z Vás nedělají přijímací zkoušky a jsou přijati k dalšímu studiu bez „přijímaček“. Většinu z Vás přijímací zkoušky čekají v červnu. Ti, kteří jsou už přijati bez přijímacích zkoušek, potřebují ZÁPISOVÝ LÍSTEK. Ten musí být odevzdán na SŠ do 5 pracovních dnů od zveřejnění informace o přijetí uchazeče. Všechny zápisové lístky jsou uloženy v kanceláři školy, kde si je můžete oproti podpisu každý den (kromě pátku) od 8.00 – 12.00 vyzvednout.  Mějte se hezky. G. Cábová

VV – 9. roč. – VV

Drazí žáci,

teď už si myslím, že se doma vážně nudíte :), takže vám nabízím soutěž Střediska volného času V Rožnově. Téma je Co se děje v trávě. Můžete malovat jarní motivy, brouky, motýly, mláďátka, květiny – nebo všechno dohromady.

Formát A4, technika libovolná (ale pamatujte, co jsme se učili – plné barvy, žádné čárání, pestrá, i když ne pravdivá barevnost…), žádné blešky, ale pořádně velké tvary (čím větší hlavní motivy, tím menší trápení s pozadím).

Výkres na zadní straně podepište celým jménem, napište svůj věk, název práce a e-mailovou adresu rodičů. Pokud v květnu nezačne regulérní škola, doneste mi své práce domů (pro neznalé – bydlím hned za novou školou v oranžovo-žluto-červenohnědé bytovce) a hoďte do poštovní schráky. Nejpozději do 24. května 2020!

Těším se na vaše práce! A samozřejmě i na vás ve škole.

Helena Dufková

 

 

 

 

 

Milí žáci, vím, že se teď potýkáte s novou formou učení (školní web, TV programy…) a zvládnutí učiva hlavních předmětů, ale hlavně příprava na přijímací zkoušky  jsou pro vás prioritou, ale kdybyste si chtěli trošku po tom učení „vyčistit mozek“ nabízím výtvarku: Dokažte, že máte postřeh, umíte se dívat a z matematiky znáte přímky, křivky i kružnice, úhly… Budete potřebovat světlý papír velikosti A6 (slovníček), nejlépe výkres nebo jakýkoli tvrdší, tužky 2, 1, 6B, zrcátko a orlí zrak. Pokuste se namalovat své vlastní oko, zachytit všechny linie, světlo a stín. Začněte klasicky „neviditelnou“ čarou, abyste nemuseli gumovat (a ŠLO to gumovat), hledejte tvar a teprve potom zvýrazněte, vystínujte. Můžete si své oko vyfotografovat a kreslit podle tohoto obrázku.

Práci mi přinesete, až se zase uvidíme ve škole, těším se na ni i na vás.

Helena Dufková

Přírodopis – 9.A, 9.B Gybas –

Srdečně zdravím,

děkuji všem za odvedenou práci a přeji vám krásné a pohodové prázdniny a hodně štěstí a úspěchů na nových školách.

Mějte se moc fajn,

Tomáš Gybas

 

 


ARCHÍV PŘEDCHOZÍHO UČIVA ZDE :  ARCHIV

 

CH – 9.A, 9.B Gybas

Srdečně zdravím,

děkuji všem za odvedenou práci a přeji vám krásné a pohodové prázdniny a také hodně štěstí a úspěchů na nových školách.

Mějte se moc fajn,

Tomáš Gybas

 

 

 

ARCHIV PŘEDCHOZÍHO UČIVA ZDE : ARCHIV

 

NJ – 9.A,B – Ulrychová

Úkoly na týden 15.6. – 19.6.

Milí deváťáci

Toto je náš poslední společný týden vzdálené výuky.

Vašim úkolem bude vyplnit úkoly v TOMTO videu.

Napište mi pro zajímavost do mailu, kolik jste získali bodů.

Závěrem bych vám chtěla poděkovat za spolupráci a popřát nejprve hezké a pohodové prázdniny a potom co nejlepší start na vašich nových školách a ať se máte co nejlépe, jste zdraví a spokojení:-).

K.Ulrychová

Zeměpis – 9.AB – Randýsek

Práce od 1.6.2020

Děkuji všem, kteří mně již v předstihu zaslali své projekty na zadané téma Kraje ČR.  U drtivé většiny jsem spokojen s formou i obsahem. Malou výtkou je chybné pochopení posledního bodu projektu – Význam kraje, ve kterém máte stručně (heslovitě) zhodnotit důležitost daného kraje v rámci ČR. Nepište celé věty (souvětí), ale pouze heslovitě, např.:

1) Těžba diamantů
2) Pěstování anannasů
3) Námořní doprava s Japonskem

Držím palce všem, kteří se chystají na PZ…

 

 

 


ARCHÍV PŘEDCHOZÍHO UČIVA ZDE :  ARCHIV

 

ČJ 9.A a 9.B – K.Gazdová

Milí deváťáci,

děkuji většině z Vás za dobrou spolupráci při vzdálené výuce. Kdo je přijatý na vysněnou školu, tomu blahopřeji, koho ještě čeká výsledné resumé, tomu držím pěsti. Někteří jste ode mě získali za 2. poletí známky lepší, někteří stejné a někteří i horší, pokud jste od března nepracovali, neodevzdali úkoly ze začátku roku a za 2 měsíce ještě ve škole jste obdrželi špatné hodnocení, které jste si nijak neopravili.

Ve čtvrtek Vám vrátím ČD a Vy prosím odevzdejte všechny knihy ze školní knihovny, ať pak dostanete vysvědčení.

Přeji Vám pohodové a slunečné prázdniny a v novém školním roce nejen šťastný start! A čtěte si a zpívejte si.

Ahoj,

Kateřina Gazdová

 

Matematika 9.A Barošová

INFORMACE: Odevzdávání učebnic a klíčů od šatních skříněk proběhne ve středu 24.6. 2020. Máte teda více než týden na jejich kontrolu, vygumování a případné polepení. Pokud jste nějakou učebnici ztratili, napište mi předem na Messenger, zjistím vám cenu za ztrátu podle stáří učebnice. Mějte už jen krásné dny a pořád držím pěsti k přijetí na vámi vybranou SŠ. Většinu z požadované ceny za pamětní list a třídní fotku zaplatíme z hliníku, vy mi do čtvrtku 18.6. dodejte pouze 30Kč, nejlépe hromadně v 10:00h. Myslím na vás, vaše PB.

č.15 – od 8.6. do konce školního roku

učivo – Souhrnná cvičení

Vzhledem k tomu, že vás tento týden čekají důležité přijímací zkoušky, nezadávám novou práci, pokračujte ve vypracování úkolů ze souhrnného testu v HM.

Připomínám společné závěrečné fotografování ve čtvrtek 11.6. od 9:45h. Dle domluvy si s sebou vezměte i naše třídní triko. A holky nezapomeňte na make up, to kdybychom se rozhodly si pobrečet… Je v plánu udělat dvě fotky, jednu právě v třídním triku a druhou slavnostnější. Moc se na vás na všechny těším, vaše PB.

Moji milí studenti, přeju vám hodně štěstí u přijímaček a věřte, že s vámi se všemi budu „duchem přítomná“. Vstávejte v pondělí s veselou myslí, pozitivně naladěni a hlavně si věřte!!!!! HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

          

Předchozí zadání najdeš nově na stránkách školy v rubrice „nezařazené“ pod názvem Archiv M-9, Barošová: zde – ARCHIV

AJ 9.AB (skupina Molišová)

Práce na týden 15 – 19/6:

Moc děkuji všem, kteří se účastnili vzdálené výuky a zasílali úkoly!!!

Online worksheet: https://www.liveworksheets.com/So_-_neither

 

Řešení:http://www.zszubri.cz/083200.jpg

 

Práce na týden 8-12/6:

  1. Prac. sešit 32/3,4
  2. Učebnice 42/2 – napiš do sešitu a pošli mi

 

Řešení: http://www.zszubri.cz/2020/03/20200604_091308.jpg

 

 

Mail: Molisova.vyuka@centrum.cz

Zadání z minulých týdnů naleznete v tomto archivu: https://www.zszubri.cz/?p=11087

Nj 9.A (skupina Molišová)

Práce na týden 15 – 19/6:

Moc děkuji všem, kteří pracovali i v němčině a zasílali úkoly!!!

Online Arbeitsblatt: https://www.liveworksheets.com/ya61758ib

Zkontroluješ kliknutím na tlačítko Finish!

 

Řešení: www.zszubri.cz/083513.jpg

              www.zszubri.cz/091832-1.jpg

 

Práce na týden 8-12/6:

Prac. sešit 44/6,7,8 (cvičení 6 mi pošli)

 

Řešení: http://www.zszubri.cz/cv4.jpg

http://www.zszubri.cz/cv5.jpg

 

Mail: Molisova.vyuka@centrum.cz

Zadání z minulých třech týdnů naleznete v tomto archivu: https://www.zszubri.cz/?p=11096

 

Dě – 9.A – Mořkovská

Činnost na týden 15.6.2020 – 19.6.2020

  • Milí deváťáci, strávili jsme spolu 4 roky příjemných hodin dějepisu. Budu moc ráda, když se teď na chvilku zastavíte a ten uplynulý čas zhodnotíte. Pište na můj mail ohlasy na mou výuku i mou osobu. Nečekám samou chválu, ale i kritiku, protože ta mě může posunout zase o kousek dál. Vždy je tato zpětná vazba součástí mé poslední hodiny. Nebojte se, vše, co mi pošlete, budu číst jen já a bude sloužit pouze k mému seberozvoji. 

VOZ – 9.A – Kocurková

 

 

„Není to ten nejsilnější, kdo v životě přežije, ani ten nejinteligentnější, ale ten, kdo se dokáže nejlépe přizpůsobit.“                                                                                                                                                                                 Charles Darwin

Ať se vám v životě splní všechny vaše sny a přání! Ať máte kolem sebe lidi, kteří vás mají opravdu rádi! A ať máte vždy sílu se zvednout, když se vám nebude zrovna dařit!
                                                                                     Budu na vás ráda vzpomínat!