2021_2022

ZEMĚPISNÁ EXKURZE

1.11.2021 se skupina složená ze tříd 9. ročníků za doprovodu Mgr. Randýska a Mikla vydala na již tradiční exkurzi po zajímavostech zdejšího kraje. Jako první stanoviště jsme zvolili přírodní hrazené jezero na Jezernici pod Soláněm, jako druhé potom přirozený vývěr ropy v obci Korňa na Slovensku. Kolem oběda jsme se přesunuli na hrázní obchůzku a prohlídku přehrady Šance a poté vrchol akce – halda Ema v Ostravě, spolu s komentovaným výkladem instüstriální historie místa a souvislostí.  Hezkou tečkou při cestě zpět pak byla návštěva mezivodí – rozhraní moří v Bělotíně. Počasí nám přálo více než dost, akce byla akční a doufáme, že si žáci i odnesli potřebné vědomosti, což ukáže blízký zeměpisný exkurzivní exkluzívní test. Děkujeme tímto za adresný příspěvek do Nadačního fondu školy, který podpořil tuto akci, firmám : NOCTUAM Ing Jiří Sladovník,  INGPRO Ing. Pavel Cabák a DEZA a.s.

Obrázky z akce najdete zde.