Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2017 / 2018
image_pdfimage_print

Od

Dopoledne plné veršů

Na staré škole jsme v jednom kole. Je to kolo poetické…libozvučné, dynamické.

Verše visí u stropu, máme tu z nich potopu…válejí se po lavici, vybíhají na ulici.

Zamořily družinu, každou malou skulinu…

…vklouzly i do botek,  TU máte pár fotek.

Dojetí vzplálo i v pařezu, pohleďte – seznam vítězů:

zlato – Pavel Polách 1.A, Tereza Piskořová a Tonda Křenek 3.C, Majda Jaroňová 4.A

stříbro – Beata Bolcková 1.C, Michal Bílek 1.B, David Fojtášek 3.B, Lucie Ryšková 3.A, Rozárka Machová 4.B, Monika Masaříková 5.A a Míša Dořičáková 5.B

bronz – Adam Randus 1.A, Radek Vrátný 1.C, Marie Riedlová 1.B, Tereza Jaroňová 2.B, Jan Holčák 3.A, Martin Šuba 2.B, Tereza Frýdlová  4.C a Tadeáš Petřek  5.C

 

Od

POVINNÁ ŠKOLNÍ ČETBA JINAK

O tom, že čtení knížek je vynikající nástroj na rozvoj osobnosti, není třeba pochybovat. Často přemýšlím nad tím, jakou knížku vybrat. Má to být něco z české či světové klasiky? Jistě to je výborné, pokud žák základní školy přečte knížku, která byla napsána třeba v 19. století. Pak ale musím počítat s tím, že je to nemusí moc bavit, případně že nebudou žáci rozumět mnohým formulacím, slovům apod. Často to skončí tak, že ji prostě nepřečtou. Jinou možností je vybrat pro četbu něco nového, z pohledu klasika možná pokleslého. Výhodou je, že dětem se taková knížka asi víc líbí. A asi mám větší záruku, že ji skutečně přečtou. Volba četby proto bývá mixem obojího. Složité je také vybrat titul tak, aby byl dostupný všem žákům v dostatečném počtu. Pak ještě přemýšlím nad tím, jak si ověřit, že  knížku děti přečetly. Mně jsou bližší trochu jiné výstupy z povinné četby než zápis v čtenářské deníku, ale to neznamená, že ho neuznávám. Preferuji více výstup, ze kterého jde poznat, že žák knížku skutečně četl, že se nad jejím obsahem zamýšlel, že pochopil smysl. Často to jsou testy – otázky vyplývající z obsahu, někdy to bývá plakát ke knize, návrh obalu, může to být upoutávka do prodejního katalogu apod. Žáci 8. B a 9. B tentokráte vytvářeli komiksy. Osmáci zpracovávali velmi těžké zadání – Máchův Máj. Deváťáci vytvářeli komiks z Povídek z druhé kapsy od Karla Čapka. Moc se jim to všem povedlo. Proto jsem z jejich prací vytvořil elektronické knížky, které vám nabízím na webových stránkách školy k prohlédnutí či stažení . Doufám, že vás potěší stejně, jak potěšily mě.
Mgr. Pavel Čučka, učitel Čj

Máj_komiks_8B

Povidky z druhé kapsy_komiks_9B

tvůrci komiksového Máje zde

Od

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z ČESKÉHO JAZYKA

V úterý 30. ledna 2018 se na ZŠ Videčská v Rožnově pod Radhoštěm konalo okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se ho 26 vítězů školních kol této soutěže z 8. – 9. ročníků základních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií. Naše zástupkyně Johanka Kopáčková, žákyně 9.B, obsadila vynikající 5. místo. Gratulujeme k výsledku a děkujeme za reprezentaci školy.

pořadí příjmení jméno škola body
1 Fryšarová Kateřina ZŠ Vidče 41
2 Neubauerová Nicol ZŠ Vsetín – Ohrada 40
3 Garncarz Martin ZŠ Salvátor 33,2
4 Divoká Karolína ZŠ Rokytnice Vsetín 32,2
5 Kopáčková Johanka ZŠ Zubří 32
6 Podešvová Iveta ZŠ Velké Karlovice 30
7 Hoffmann Jan ZŠ Videčská Rožnov pod R. 29
8 Nohavica Vojtěch ZŠ Zašová 28,4
9 Štefka Jiří ZŠ Integra Vsetín 27,2
10 Šubrtová Natálie ZŠ Šafaříkova, Val. Meziříčí 26,4
11 Tkadlecová Natálie ZŚ Sychrov, Vsetín 26,2
12 Putala Antonín ZŠ Hovězí 26
13 Dobešová Barbora ZŠ Jablůnka 756 23 26
14 Besedová Barbora Gymnázium Rožnov p.R. 25,6
15 Trčková Michaela ZŠ Horní Lideč 25,6
16 Hábová Amálie ZŠ Trávníky Vsetín 25,4
17 Chromčáková Magdaléna Masarykovo gymnázium Vsetín 25,4
18 Fukalová Barbora ZŠ Pod Skalkou, Rožnov p. R. 25,2
19 Bílková Štěpánka ZŠ 5.května Rožnov pod Radh. 24,4
20 Plchotová Adéla ZŠ Vyhlídka Val. Meziříčí 24
21 Ovčáček Martin ZŠ Křižná Val .Meziříčí 23,4
22 Jungwirtová Věra ZŠ Vsetín – Luh 23
23 Brhel Jaroslav ZŠ a MŠ Poličná 21,2
24 Maráková Adéla ZŠ Valašská Bystřice 20,6
25 Šošolíková Hedvika Gymnázium Fr. Palackého VM 18
26 Bolfová Michaela ZŠ a MŠ Karolinka 14,2

 

Od

Keramický kroužek pro rodiče a děti

I letos začal od října pracovat keramický kroužek pro rodiče a děti. Přihlásily se nám nové maminky, které po vzoru svých dětí propadly kouzlu keramické hlíny. Začali jsme  s vánočními dekoracemi. Některé maminky chodí do kroužku již několik let a jejich práce jsou skoro profesionální. Posuďte sami. Malá ochutnávka šikovnosti maminek.

Od

Co nového ve školním klubu v 1.pololetí 2017/18 ?

Do školního klubu se v letošním školním roce zapsalo celkem 197 dětí z toho 124 pracuje v 9 zájmových kroužcích. Jsou to výtvarné kr. Barvička, Piccaso, kreativní kr. Šikulka, Dívčí klub, Tvořeníčko pro děti 1. tříd, Keramika pro začátečníky, Výtvarně-keramická dílna a Keramika pro pokročilé.

Děti jsou velmi kreativní, snaží se práci dotahovat do konce. Jejich práce reprezentují školu ve výtvarných soutěžích a výsledky hovoří o tom, že dobře. V září získala Magdaléna Jaroňová 1. místo ve výtvarné soutěži SVČ Rožnov p/R. s názvem Rostliny.

V lednu získala Eliška Randusová   1. místo, Tadeáš Poruba 2.místo ve výtvarné soutěži SVČ Rožnov Zima na Valašsku.

V říjnu nás oslovila muzejní rada, zda bychom nechtěli připravit společně s uč. výtvarné výchovy výstavu na Petrohradě s názvem Zima,zima všude je… Na celkovou přípravu nebylo moc času, přesto se děti pustily do příprav.Malovaly  anděly, vyráběly ze dřeva, textilu a keramické hlíny. Výsledky byly nad očekávání, všichni  chtěli mít na výstavě své dílo.Vystavovali jsme však pouze ty nejlepší. O tom, že jsme udělali dobře hovoří fakt, že výstava byla vyhodnocena jako nejnavštěvovanější výstava roku 2017.

 

I

 

 

Od

INFORMACE VEDENÍ ŠKOLY K ORGANIZACI VÝUKY OD 1.2.2018

Významné změny v organizaci výuky od 1.2.2018 :

  1. odchází p.uč. A. Šotková, její úvazek v AJ a VOZ pokryje plně odborně a aprobovaně p. uč. Adriana Machalová, VOZ 8. AB. p. uč. Čučka, TU 6.A bude Mgr. P. Čučka, dále dochází k dočasné změně v úvazku p. uč. Mikla – dojde k plnohodnotné náhradě výuky Inf na 1. i 2. st.
    (Zemanová, Martinátová, Hambálková, Dufková) a VOZ (Janušová), celkově se změny projeví okrajově v rozvrzích jiných tříd – více informací zde.
  2. LK – SSST – lyžařský kurz 7. B –  5. – 10. 2. nebo na přelomu 02/03 2018, dle podmínek, děti bude včas informovat p. uč. Cábová, soustředění sport tříd 6789.A – 11. – 16.2. 2018 – podrobnosti
    a organizaci zajišťuje p.uč. Juříčková. Rozvrh pro týden 12.2. – 16.2.2018 naleznete zde.

 

( -mm-)

Od

POZVÁNKA NA ŠKOLNÍ PLES

Pozvánka k plesu ke stažení zde.

Od

INFORMACE O ROZPOČTU ŠKOLY

Zákonem stanovené informace o rozpočtu školy naleznete v následujících odkazech:

ZŠ rozpočet 2018

ZŠ RV 219_2020

Od

PF 2018