image_print

A zase dramatizace…. neboli Hravě literárně

 

Císař Karel IV., Bušek z Velhartic a pak samozřejmě císařovna Eliška a král Petr, to jsou postavy, které z básně Jana Nerudy a z divadelní hry Jaroslava Vrchlického zhmotnili  v hodině literatury se scénářem v ruce žáci 6.A. Vyzkoušeli si, že číst svoje repliky s výrazem  a zároveň se správně pohybovat a reagovat na kolegu není jen tak.  Na podzim si texty k dramatizaci pohádky Dukáty ve vejcích připravovali doma zpaměti, teď zněl úkol jinak. Nakonec jim vše zase vyšlo na jedničku. A jak tyto i jiné scény Noci na Karlštejně  zahráli slavní herci v nestárnoucí  muzikálové podobě,  posoudili  pak v dalších hodinách. 
 
A jestli je dramatizace bavila, posuďte sami. Foto zde.
                                                                                                                                                                                                    K.Gazdová

Poetický únor

Nové pololetí začalo jemně, něžně a s elegancí. Talentovaní recitátoři ze  všech tříd se v laskavém souboji utkali o nejprocítěnější, nejdůvtipnější a nejčarovnější uchvácení poroty a diváctva. To je víc než tituly a ceny:).

Gratulujeme a děkujeme!!

  1. místo –  Dominika Daňková 1.A, Vojta Vltavský 1.B, Lili Malinová 1.A, Rozárka Piskořová 2.C a Tereza Piskořová 5.A
  2. místo –  Amálie Hýblová 1.A, Marie Křenková 1.B, Anička Petřeková 3.A, Ondřej Satola 2.A, Klára Trojáková 4.A a Antonín Křenek 5.B
  3. místo –  Bára Zemanová 1.B, Alžběta Machová 2.B, Nikol Francková 2.A, Vanesa Vojkůvková 5.A, Tereza Jaroňová 4.B, Karolína Žáková 4.A a Lucie Fialová 5.A                                
    Nahlédněte tady.
     

OZNÁMENÍ VEDENÍ ŠKOLY

Informace ke konání a průběhu lyžařského kurzu tříd – 7.BC, 5.C:

  • od 5.2.2020 probíhá běžný kurz s předpokládaným výkonem lyžování v areálu Kyčerka. I v případě velké nepřízně počasí je na dny 05.02 – 07.02.2020 vždy zajištěn pedagogický dozor po dobu výkonu LK náhradním programem . Účastníci LK mají na uvedené dny odhlášeny obědy

Informace ke konání a průběhu Zimního soustředění sportovních tříd Čarták Soláň

  • kurz se uskuteční bez ohledu na průběh počasí, změna již není možná z organizačních, finančních a dalších důvodů, termín konání 09.02.2020 – 14.02.2020
  • škola upozorňuje rodiče účastníků. že případné odhlášení z kurzu je zatíženo vzhledem k datu odhlášení významným stornovacím poplatkem a nutností jednání se ŠJ

Projektový den ve školní družině

V měsíci lednu se ve školní družině konaly projektové dny s názvem: „Bydlím, bydlíš, bydlíme aneb postav dům.“
Děti si pod vedením Bc. Jana Lušovského mohly vyzkoušet, jak se staví zeď, dozvěděly se základní informace o stavbě domu, různých možnostech bydlení a něco z historie. Zajímavý výklad zpestřilo promítání snímků a videa.Nakonec si děti ve skupinkách postavily dům podle své fantazie ze stavebnic Lego a Magformers a následně svůj výtvor okomentovaly.
Foto ke shlédnutí ZDE.

Nejmenší na svahu

                                               Deník vypůjčené lyže

Tento týden se budou krasopisně vykrajovat oblouky a počítat pochvaly usměvavých instruktorů. Doufáme, že nikdo nezapomněl v kopcích boty:).  V pondělí se odehrávalo toto.

Již druhého dne se z jezdců stali krasojezdci a z mátoh se vyloupli LYŽAŘI!! Podívejte se tady.

A nebo trochu níže.

Ve středu se dostavila únava…od půl osmé do osmi kdekdo naříkal, že ho bolí nohy! Pak autobus vyjel ze Zubří a nastalo zázračné znovuzrození:). Jen se pokochejte tady.  

Čtvrteční touha jezdit se projevila tím, že sportovci dorazili na svah půl hodiny před spuštěním vleků a nebyli k zastavení. 

Pohleďte zde.

Hlásíme, že v pátek  kromě široké  divácké tleskající podpory připlulo i sluníčko. Nemohlo si nechat ujít spanilé jízdy našich sportovně nadaných a poctivě trénujících vytrvalců. A aby toho nebylo málo, zjevila se pod svahem žirafa…bez lyží.

Tady to máme. 

Gratulujeme všem sjezdařům a děkujeme laskavým bytostem ze Střediska volného času i těm, kteří věřili v talent svých dětí.