SPORTOVNÍ TŘÍDY

HÁZENÁ

V polovině 90.let byla naše základní škola (spolu se ZŠ z Rožnova pod Radhoštěm, Valašského Meziříčí a Vsetína) spoluzakladatelem projektu TALENT HÁZENÁ, který měl za cíl rozšířit členskou základnu házené na Valašsku. Vždyť házená v tomto regionu byla a je tradičně velmi populární. V letech 1997 a 1998 se mužstvo HC ZUBŘÍ stalo dokonce dvakrát mistrem České republiky. Avšak i sportovní výsledky našich mladých žáků – házenkářů, reprezentujících Zubří, byly natolik dobré, že Český svaz házené začlenil naši ZŠ do systému sportovních škol ČR. Cílem sportovní výchovy a přípravy se tak stala nejen masovost, ale také výkonnost, která by předurčovala absolventy sportovních tříd k reprezentaci naší vlasti na mistrovstvích Evropy, světa, případně i olympijských hrách.
Výborné podmínky pro sport a tedy i házenou ve škole jsou zajištěny díky spolupráci ZŠ s Městským úřadem v Zubří a HC Zubří. O tom, že naši žáci vzorně reprezentují město Zubří, házenkářský klub a tedy i naši ZŠ, svědčí množství vynikajících výsledků posledního období. Největšího úspěchu dosáhli naši žáci 8. a 9. ročníků. V období Velikonoc roku 2004 obsadili na silně obsazeném turnaji PRAGA CUP v Praze 2. místo v konkurenci 65 družstev Evropy, Ameriky a Afriky, když je až ve finále porazil celek Lugi LUND ze Švédska. Velkým dílčím úspěchem tohoto družstva je i postup do finále Žákovské ligy ČR, které se konalo 19.-20. června 2004. I o další obrovský úspěch zuberské házené – titul mistra ČR staršího dorostu – se zasloužili absolventi naší školy.
Jsme rádi, že se práce s házenkářskou mládeží na naší škole daří. Bez spolupráce ZŠ s HC Zubří a hlavně s MěÚ Zubří by však tyto úspěchy nebyly možné. Absolventi naší školy, kteří reprezentují Českou republiku:
Jakub KULIŠŤÁK – bývalý reprezentant ČR do 21 let ( účast na ME juniorů v Polsku v roce 2002)
Zdeněk KRPELÍK – bývalý reprezentant ČR do 21 let ( účast na ME juniorů v Polsku v roce 2002)
Tomáš ŘEZNÍČEK – reprezentant ČR do 21 let ( účast na ME juniorů v Polsku v roce 2002)
Pavel MIČKAL – reprezentant ČR do 21 let ( účast na ME juniorů v Lotyšsku v roce 2004)
Tomáš ŘÍHA – reprezentant ČR do 21 let ( účast na ME juniorů v Lotyšsku v roce 2004)
Štěpán RANDÝSEK – reprezentant ČR do 21 let ( účast na ME juniorů v Lotyšsku v roce 2004)
Svatopluk PERNICA – reprezentant ČR do 21 let ( účast na ME juniorů v Lotyšsku v roce 2004)
Martin HRSTKA – reprezentant ČR do 21 let ( účast na ME juniorů v Lotyšsku v roce 2004)
Tomáš BECHNÝ – reprezentant ČR do 21 let ( účast na ME juniorů v Lotyšsku v roce 2004)

SPOLUPRÁCE S HC ZUBŘÍ – zde

Více aktuálních informací naleznete zde.

Více informací popisujících rozsah a způsob výuky naleznete zde.

MODERNÍ GYMNASTIKA

Moderní gymnastika se v Zubří začala cvičit již před více než 30 lety. Zakladatelkou oddílu byla Mgr. Jana Mikulenková – učitelka na 2. stupni naší školy.Již od počátku spolupracuje oddíl moderní gymnastiky se základní školou. Během této doby jím prošlo mnoho úspěšných gymnastek – žákyní naší ZŠ. Při vytváření sportovních tříd tvoří gymnastky dívčí část této třídy (chlapeckou část zase házenkáři). Děvčata mají množnost navštěvovat nepovinný předmět pohybové hry – zaměřený na moderní gymnastiku. V hodinách se připravují na soutěže a taneční vystoupení. Na to pak navazují hlavní tréninky pod vedením kvalifikovaných trenérek MG.Děvčata jsou rozdělena podle věku a výkonnosti na několik kategorií:
VOLNÝ PROGRAM
naděje nejmladší 1.+ 2. třída
naděje mladší 3.+ 4. třída
naděje starší 5.+ 6. třída
Soutěží se ve volných sestavách a tyto jsou nejvyššími soutěžemi v republice.

POVINNÝ PROGRAM
III. VTp 1. – 3. třída
II. VTp 4. – 6. třída
I. VTp 7. třída

ZÁJMOVÁ GYMNASTIKA
Zde se děvčata zaměřují na taneční průpravu, připravují taneční vystoupení a některé soutěží v základním programu. Jedná se vlastně o „cvičení pro radost“.Ve spolupráci se školou jsou pořádány všechny oddílové přebory a nejlepší žákyně reprezentují Zubří na oblastních a pohárových soutěžích v celé republice. Nemůžeme opomenout ani taneční vystoupení při každém školním plese a při nejrůznějších sportovních i kulturních příležitostech.

Více aktuálních informací naleznete zde.

Více informací popisujících rozsah a způsob výuky naleznete zde.