Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2017 / 2018
image_pdfimage_print

Od

Halloween


Podzimní dušičkové dny, konkrétně čtvrtek 9.11.2017 přinesly do okolí školy trochu hluku a ruchu. Na svědomí je měly třídy 9.A a 9.B , které spolu s paními učitelkami Kučerovou, Mořkovskou, Molišovou, Šotkovou a panem učitelem Zetkem připravily aktivity v podobě lampionového průvodu od garáží, dále pak četné atrakce v okolí školy i ve škole samotné. Strašidelné stezky, občerstvení a hlavně vyhodnocení masek spolu s trochou taneční zábavy, to bylo to hlavní lákadlo této vydařené a notně navštěvované akce. Děkujeme všem pořádajícím a také rodičů za trpělivost při čekání na některé atrakce, kterých si chtěli užít opravdu všichni účastníci. -MXL-

Obrázky z akce naleznete tady.

 

 

Od

KOVBOJ VE ŠKOLE

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 vystoupil se svým číslem v tělocvičně naší školy pan Dvořák. Žákům předvedl práci s bičem, házení sekerou či nožem a také různé triky s lanem. Samozřejmě k sobě pozval několik dětí, aby si to také vyzkoušely. Žáci se u tohoto vystoupení velmi pobavili a zároveň napjatě sledovali, jak se to panu Dvořákovi povede. Představení se samozřejmě konalo jak pro 1. stupeň, tak i pro 2. stupeň. -IK-

Fotografie jsou zde.

Od

FOTOPŘÍBĚHY Z BAREVNÉHO DNE

29. září 2017 se na naší škole uskutečnil Barevný den. Kromě atrakcí na žáky čekalo několik úkolů. Vyrazili do okolí školy, aby zjistili, kde se v našem městě nachází kontejnery na tříděný odpad a jaké druhy odpadu je možné do nich ukládat. Spočítali také, kolik kontejnerů je v naší obci k třídění odpadů připraveno. Zároveň měli své pátrání, stejně jako soutěže u atrakcí, zdokumentovat formou fotopříběhu. V úterý 31. 10. 2017 se k hodnocení fotopříběhů sešla porota ve složení: Mgr. Gabriela Cábová, Mgr. Helena Dufková, Mgr. Martin Hrstka, Mgr. Matěj Šustáček. Poradní hlas měli i Mgr. Marek Mikl, Mgr. Šárka Janušová a Jaroslava Juříčková. Podle poroty se v kategorii 6. a 7. tříd stal vítězem fotopříběh třídy 7. B. V kategorii 8. a 9. tříd zvítězily fotopříběhy tříd 8. A a 9. A. Porotě se ale líbily i ostatní příspěvky, a nadační fond naší školy se rozhodl ocenit práci všech třídních kolektivů, které fotopříběh připravily, finanční odměnou. Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili

Soubory s příběhy ke stažení zde :  FOTOPŘÍBĚH NA WEB

Od

Zeměpisná exkurze žáků 9. tříd

V úterý 7.11. jsme se vydali za doprovodu pana ředitele Tomáše Randýska a pana učitele Ladislava Zetka na zeměpisnou exkurzi.

půl osmé jsme se všichni teple oblečeni a s batohy naplněnými jídlem sešli před školou, kde nás vyzvedl autobus s milým panem řidičem. Jakmile jsme se usadili, tak jsme vyjeli směr Velké Karlovice, kde jsme navštívili hrazené jezero Jezerné. Na první pohled vypadalo obyčejně, ale pan ředitel nám vysvětlil, v čem spočívá jeho kouzlo. Všichni jsme si vyfotili tohle jezero, o kterém psal i spisovatel Karel Jaromír Erben.

 

 

Pokračovali jsme až na Slovensko, podívat se na ropný prameň Korňa. Jde o přírodní památku. Autobus nás vysadil u cesty a my, s panem ředitelem v čele, vyšli malý kopeček až k prameni. Vyzkoušeli jsme různé pokusy, abychom ověřili, že jde vážně o ropu. Viděli jsme, jak ropa bublá, a také změřili methan. Když jsme se provětrali, nasedli jsme zpátky do vyhřátého autobusu.

 

 

Jedna z nejdelších a nejzajímavějších zastávek byla vodní nádrž Morávka. Oproti předešlým zastávkám jsme tady měli průvodce, což byl přímo pan hrázný. Dovedl nás až pod hladinu vody, sešli jsme po několika schodech dolů pod zem. Tam jsme viděli dvě velké turbíny a zjistili, jak pracují, poté jsme prošli celou hráz. Podzemními chodbami jsme se dostali až až k řídicím prostorům. Kvůli nedostatku času jsme se nedostali úplně všude, ale i přesto jsme se dozvěděli spoustu informací, např. funkce této přehrady a spoustu dalších zajímavých věcí.

 

 

 

 

Naší poslední zastávkou byly budovy Hyundai v Nošovicích. Nejdříve jsme viděli video o výstavbě všech budov a jejich funkcích. Také jsme byli poučeni. Poté jsme dostali žluté vesty, ochranné brýle, sluchátko a rozdělili se do dvou skupin. Každá měla svůj vláček. Vláčky nás provezly všemi budovy, kde jsme viděli, jak se vyrábí různé díly a samotná auta. Řidič vláčku byl zároveň naším průvodcem, který nám vše popisoval do sluchátka. Když prohlídka skončila, tak nás čekala už jen cesta domů. Celou exkurzi jsme si moc užili, protože byla poučná, ale i zábavná. Tímhle bychom chtěli i poděkovat panu řediteli Randýskovi za to, že to pro nás zorganizoval a celou exkurzi společně s panem učitelem Zetkem zvládli s dobrou náladou.

 Za 9. ročníky napsaly: Denisa Mikulenková a Hana Fryšová

Od

Western w tělocwičně

Neuvěřitelná podívaná vyrvala užaslá vydechnutí z hrdel přítomných diváků. Pan Dvořák  ulovil lasem krávu i pár našich dětí, práskal bičem a sestřeloval jím cokoli bylo v dosahu; dokonce i v rukách dobrovolníků…a vzhledem k jejich počtu a odhodlání můžeme zůstat my, bojínci, v naprostém klidu:).

Pár záběrů je tady

Od

Jablková

Ve čtvrtek druháci vyhlásili Den voňavého jablíčka a nechali učebnice doma. Od prvního zazVonění ovoce hladili, očichávali, vzájemně ochutnávali a přemýšleli, jak by své vjemy do slov poskládali. Nebylo to snadné, ale v mnohých zajiskřilo a své dojmy před obědem dokonce vpletli do veršů. To už měli za sebou soupeření o nejdelší slupku, vaření a následnou hltavou degustaci:) jablkového kompotu a pudinku, počítání a tajenky, hledání jablek v pohádkách i písničkách…

Akce by jistě nešla utajit, protože voněla celá chodba…

…což neuvidíte tady:).

Od

OPATRUJEME ČTYŘI KUKLY OTAKÁRKA FENYKLOVÉHO


Na začátku školního roku jsme na záhonu s koprem našli čtyři housenky otakárka. Housenky byly hodně malé a v insektáriu jsme jim téměř měsíc doplňovali čerstvý kopr a mrkvovou nať. V říjnu se housenky zakuklily. Naše kukly se velmi liší ve zbarvení. Jedna je světle zelená, jedna světle hnědá a dvě mají i odstíny šedé a černé. Kukly jsme uložili na nevytápěnou půdu a těšíme se, že na jaře budeme vypouštět dospělé otakárky.

Děkujeme všem, kteří náš projekt sledují a fandí nám.

Tým ekologů ZŠ Zubří

Více obrázků naleznete zde.

Od

Slohový projekt


Žáci 8.A si během týdne v hodinách českého jazyka vyzkoušeli, jak zaujmout spolužáky svým výkladem na dané téma. Tento slohový útvar si nejdříve zpracovali písemně doma, témata čerpali většinou z internetu, encyklopedií i autobiografií. Připravili si také fotografie a různé konkrétní předměty a pak se už jen snažili v 5 minutách upoutat pozornost ostatních. Kdo chtěl uspět, musel mluvit  ve větší míře zpaměti a výklad prokládat názornými ukázkami. Zazněly tak zajímavé informace např. o coca-cole, džínách, kosmetických a oděvních firmách, módě 20. století, orientálním tanci,  o 7 divech světa, moravských hradech, planetách sluneční soustavy, ale třeba i o Nobelově ceně, Microsoftu, o českých a československých  prezidentech, Stevu Jobsovi, o největší nákladní lodi na světě, o vzniku automobilu a letadla či peněz. Žáci se dozvěděli  také zajímavosti i o historii zuberské házené, pražských divadlech nebo o největších vynálezech 19. a 20. století.  Viz foto zde.

Od

Strašidlení na staré škole

Listopadové dny přímo vybízejí ke změně nálady, šatníku i aktivit směrem k tajemnu, děsuplnu a magičnu. Čarovno a hlasy téměř záhrobní  v tomto týdnu ovládly místnosti naší školy…bohužel, jen zlomek máme zachycen tady.

Je totiž o strach v takových chvílích fotit…lepší je mít se na pozoru…

Od

Halloween ve 3.C

Úterní ráno bylo děsivé! Ale odpadla potřeba se rozhodovat, zda vytáhnout modré tričko nebo zelenou sukni; vítězily nejstrašlivější hadry:). Nejlépe se oblékla prý paní učitelka, kterou děti ani nechtěly pustit do třídy. Každé strašidlo si muselo vymyslet pro tento den novou identitu, protože s Aničkou nebo Josefem by to daleko nedotáhlo. Dopolední soutěžení přineslo každému duchaplnou výhru.Jak tajuplné atrakce se tu udály, můžete hádat z jejich názvů – halloweenský pavouk, jablko, toaleťák, brčkovaná, pyramida, sušenka a žížalka.

…a nebo se podívejte tady.

A odezvy samotných strašidýlek?

„Byl to zábavný a dobrý den! Byl to můj nejlepší den, moc jsme si to užili! Paní učitelka byla jako pravá čarodějnice, málem jsem ji nepoznala…“