image_print

Policejní beseda ve školní družině

Na přelomu listopadu a prosince do všech oddělení školní družiny zavítala paní policistka z Valašského Meziříčí. Její přednáška byla zaměřena na prevenci a zásady slušného chování ve škole i mimo ni. Padly zmínky o pravidlech, o důležitosti a výhodách jejich dodržování. Děti se vášnivě zapojily do diskuze a dokonce si vyzkoušely pouta!

Podívejte se tady

Sedmáci na Helfštýně. 

 
Na začátku listopadu se vybraní žáci a žačky sedmých tříd zúčastnili dějepisné exkurze na původně středověký Hrad Helfštýn. Ranní počasí sice zlověstně zahalilo vesničku Týn nad Bečvou dešťovými mraky, jejich obsah jsme ale naštěstí na vlastní kůži neokusili. Zbyl na nás však mlžný opar, který tak krásně navodil tu správnou hradní atmosféru. Ač věkem částečně zřícený má Helfštýn stále mnoho co nabídnout, ať už jsou to všudypřítomné sochy uměleckých kovářů, hradní mincovna disponující kompletní sbírkou českých historických platidel nebo zkrátka jen náramné výhledy do okolí. Poslední zmíněný bod nám taktéž štěstěna nadělila, jelikož nám hřejivé slunce neodhalilo pouze rozlehlou konstrukci historické pevnosti, ale i vstupní koridor našich slovanských prapředků, tzv. Moravskou bránu.
 
A tak když nám nikdo ze zúčastněných nespadl z cimbuří, nepropadl prevétem, ani se nezadusil řízkem od maminky, nemůžeme výlet hodnotit jinak než kladně! Těšíme se na příště! 
 
učitelské duo Cabák&Václavík

Do vesmíru

Naše páté třídy se odvážily podívat za hranice. Za hranice naší planety. Prozkoumaly ve hvězdárně Sluneční soustavu; prakticky, kam až dalekohled oku umožnil, a teoreticky celý zbytek. Zvědavé otázky padaly jedna za druhou a můžeme doufat, že za pár let někdo z návštěvníků poodhrne další tajemství.

Nahlédněte tady.

Přišli jsme na buben

Na celý týden se u nás usídlil velmistr rytmu Lukáš Kamas. Pozvání do sklepní střídy plné bubnů, děšťových holí, drhel, vajíček a kalimb rády přijaly všechny třídy. Lukáš se věnoval každé s novou energií a zápalem pro hru. Nadšené davy tleskaly, hrkaly, tloukly a cinkaly…aby nakonec v úžasu zkameněly při krátkém a magickém představení  „kosmického“ handpanu.

Podívejte se tady

Oznámení ředitel školy – listopad 2022

Oznámení ředitele školy

 

Dle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., vyhlašuji v pátek dne 18. listopadu 2022

pro žáky 1 den ředitelského volna, a to z organizačních důvodů (účast všech pedagogických zaměstnanců na celodenním školení ke školnímu vzdělávacímu programu).

Školní jídelna, družina a klub jsou v tento den mimo provoz.

Mgr. Stanislav Petružela, ředitel školy

Zeměpisná listopadová exkurze

3.11.2022 se skupina složená z žáků a žákyň 9. ročníku za doprovodu Mgr. Tomáše Randýska a Marka Mikla vydala na již tradiční exkurzi po zajímavostech zdejšího kraje. Jako první stanoviště jsme zvolili přírodní hrazené jezero na Jezernici pod Soláněm, jako druhé potom přirozený vývěr ropy v obci Korňa na Slovensku. Kolem oběda jsme se přesunuli na podrobnou prohlídku přehrady Šance.  Po krátké zastávce na benzinové pumpě ve Frýdku-Místku jsem pokračovali do Ostravy na zdejší haldu Ema. Posledním stanovištěm naší exkurze byl Bělotín, kde je rozhraní úmoří Černého a Baltského moře. Počasí nám přálo více než dost, akce byla akční a doufáme, že si žáci i odnesli potřebné vědomosti, což ukáže blízký zeměpisný exkurzivní exkluzívní test. Děkujeme tímto za adresný příspěvek do Nadačního fondu školy, který podpořil tuto akci, firmám : NOCTUAM Ing Jiří Sladovník, INGPRO Ing. Pavel Cabák a DEZA a.s.

Obrázky z akce naleznete zde.

Po stopách našich předků

Ve čtvrtek 20. října se žáci šestých ročníků vydali v rámci dějepisu do zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, aby se ponořili do hlubin pravěku. Exkurze se skládala ze dvou částí. V té první nás čekala přednáška o nejstarší a nejdelší etapě lidských dějin pravěku, doprovázena také archeologickými nálezy tisíce let starými. Mezi nejzajímavější ukázky bezesporu patřil 80 tisíc let starý mamutí zub, kamenné i bronzové sekery, či kostěné ozdoby. V druhé části jsme se přesunuli před zámek, kde se nacházelo velké pískoviště, ve kterém si žáci vyzkoušeli práci archeologa. Děkujeme muzeu Valašsko za pěknou akci a dětem za pěknou reprezentaci školy.  

Ondřej Cabák, Jana Němečková, Hana Jakešová 

Obrázky naleznete zde.

Podzimní bludičky na stopě

Za soumraku mohla pozorná očka místní špionážní služby spatřit v okolí staré školy zdánlivě neidentifikovatelná mihotající se světla. To se strašidýlka z prvních tříd rozhodla zachránit vůně a barvy podzimu. Malí, odvážní a svitem lampiček osvícení:) dobrodruzi putovali od paloučku půvabných víl, přes brlohy divokých obludek a vážných umrlců až k moudrým vládcům podzimu. Odpovídali s rozvahou na jejich otázky a odměnou jim bylo teplé počasí, radost z dobré společnosti…a hromada buchet a jednohubek v jídelně.

Děkujeme maminkám za opulentní večeři a všem příšerkám za nedocenitelnou pomoc!

P.S.: Kouzelné pastelky nemají datum spotřeby a jistě vám vydrží, než přijde ten správný čas. 

Bát se můžete tady.

NABÍDKA PRACOVNÍHO MÍSTA – POZICE KUCHAŘKA

Školní jídelna Základní školy Zubří hledá pracovní sílu na pozici kuchařky na plný úvazek do jednosměnného provozu (pouze ranní směny) s nástupem od 01.02.2023.

Požadujeme vyučení v oboru nebo dlouholetou praxi a fyzickou zdatnost.

Nabízíme 25 dní dovolené, příspěvky na stravu a další zaměstnanecké benefity formou FKSP.

Případní zájemci zasílejte životopisy na e-mail zszubri@ro.inext.cz nebo kontaktujte paní Janíkovou, vedoucí školní jídelny, tel. 571 757 215.