image_print

Zbystřený svět

Po roce k nám zavítala Alenka Svobodová, aby s prvňáky nahlédla do světa postižených dětí. Udělala posluchačům pořádek v druzích hendikepů a okolo všech je bezbolestně, poutavě a s lehkostí provedla. Prožili dopoledne s bílou holí, invalidním vozíkem, Braillovým písmem, znakovou řečí, se štětcem v puse a s plnýma nohama kusů stavebnice. Poradili si dočasně bez zraku i končetin a využili kompenzační pomůcky i laskavé kamarády. 

A po celou dobu mezi nimi poletovaly ohleduplnost, respekt a vlídnost…a tichounce zapouštěly kořeny hlouběji…

Nechte se dojmout tady.

 

O vítězné řepě

V měsíci říjnu proběhly ve třídě 3.B a 4.A projektové dny hrazené z dotací EU (Šablony 2). Tématem bylo zdravé stravování. Po troše zábavné teorie si děti mohly ve školní kuchyňce pod odborným vedením samy připravit zdravé dobroty: pohankový pudink, řepové a celerové lupínky, jablkové růžičky ze špaldové mouky a datlová lízátka s kokosem. Po překonání počáteční nedůvěry děti zjistily, že i zdravé mlsání může chutnat skvěle.

Inspirujte se tady.

LODIČKY Z PŘÍRODNÍHO MATERIÁLU

Naši ekologové se vrátili do dob svých dědečků i pradědů a s kreativitou i umem vlastním vyrobili lodičky jen z toho, co jim poskytl les na jejich podzimní vycházce za poznáním. Plni nadšení a očekávání se vydali k potoku s otázkou POPLUJE, nebo se POTOPÍ? Co myslíte, jak to dopadlo? Foto zde.

Laskavo, kam se podíváš

Na dobroty jsme zvyklí, ale TOLIK dobroty jsme nečekali! Včera jsme důstojně oslavili Světový den laskavosti. Každý se snažil okolí vyjít vstříc, povzbudit nesmělé, utěšit smutné, rozdělit se a předat kousek radosti. Věříme, že se ta dobrá sousta vyvalila odpoledne ze školy a nasytila davy…a teď se očekává dominový efekt:).

Pár milých záznamů najdete zítra tady.

Klamné hrátky

Téměř pod střechou rožnovské Brillovky byla celý měsíc k nahlédnutí, ohmatání a rozumování interaktivní výstava IQ parku Liberec – Poznávej se!. Naše přemýšlivé a vykutálené třídy tu byly ve svém živlu; jistě už mají doma z lega a domácích potřeb postaveno mnoho podobných exponátů, mezi nimiž se mistrně pohybují na chůdách zakoušejíce život na vysoké noze:).

Nahlédněte tady.

Setkání se středověkými postavami

V posledních hodinách dějepisu se žáci 7. tříd převlékli za předem vylosované středověké postavy a rozprávěli svým spolužákům o svých životech. Tohoto čtrnáctidenního zadání se zhostili skvěle, zapojili fantazii svou i rodičů, nebo požádali paní učitelku Gazdovou, která jim kostýmy ráda vypůjčila z dramatického kroužku. A tak nás navštívili Karel IV., svatá Anežka, svatý Václav, středověký rolník, morový lékař, mnich, rytíř, husita, rytíř řádu templářů, šašek, Eliška Přemyslovna, Přemysl Otakar II., mistr Jan Hus, Arnošt z Pardubic, trubadúr, Jiří z Poděbrad, Jan Žižka, křižák, Petr Parléř, Václav III. a středověký kuchař. Foto zde.

Schůzky pro rodiče žáků 9. tříd a Burza SŠ na ZŠ

V úterý 5. 11. 2019 se na naší škole uskutečnily schůzky pro deváťáky a pro jejich rodiče. Schůzka měla dvě části: v první části v jídelně výchovná poradkyně Gabriela Cábová předala žákům a rodičům informace k přijímacímu řízení (info o přijímacích zkouškách, podávání přihlášek ke studiu na SŠ, zápisových lístcích, odvolání apod.) a rozdala letáčky „Kalendář deváťáka“ a „Pokyny k vyplňování přihlášek“.

Pak se rodiče společně přesunuli do tělocvičny, kde už bylo připraveno 14 zástupců středních škol z blízkého i vzdálenějšího okolí, aby poskytli odpovědi na dotazy rodičů a žáků, předali informační letáky o nabízených oborech, dnech otevřených dveří a jiné.

Schůzky měly opět úspěch. Děkuji všem zástupcům SŠ za spolupráci a že vážili cestu do Zubří. Zúčastněné SŠ: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská VM, Integrovaná střední škola a COP VM, Obchodní akademie VM, Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov, Střední zemědělská a přírodovědná škola Rožnov, Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín, Střední škola Kostka Vsetín, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Hotelová škola Frenštát, Mendelova škola Nový Jičín, Střední pedagogická škola Odry, Střední průmyslová škola stavební VM, Střední zdravotnická škola Vsetín a Střední škola cestovního ruchu Rožnov.

Prezentace ze schůzek zde.Prezentace – přijímací řízení pro 2019-2020

Letáčky zde.Kalendář deváťáka pro rodiče   Pokyny k vyplnění přihlášek

Foto zde.

GC

Podzimní strašidelné ladění

Kdo jiný by mohl bystře uniknout obludám otřesným, děsivcům pekelným a šeredkám hrůzným než ti nejmenší? Vzali to jako výzvu. Chtěli zachránit podzimu krásu, vůni a barevnou radost. Setkali se za tmy před školou a blýskajíce světélky různého původu hledali tajná místa s úkoly (hlídaná strašidly). Museli dokázat, že i po setmění se dá zpívat, přemýšlet, počítat, držet balanc a opřít se o kamarády. Vrcholem byla altánová zkouška a odměnou sladká večeře…a snad i sny.

Podívejte se tady.

P.S.: Neli, Aničko, Báro, Julčo, Míšo, Pájo, Luci, Štěpánko, Kubo, Filipe, Adame a Ivo, děkujeme…byli jste láskyplně příšerní.

P.P.S.: Maminky, babičky a tety, vaše buchty nás okouzlily a vrátily nám úsměv!

Ovocné úterý

Protože je od nástupu do školy sužuje neustálý hlad, vyřešili to naši prvňáci dopolednem „s vařečkou“. A také se škrabkou, nožíkem, ubrousky, kořením a miskami. Tančili mezi hrnci, ochutnávali a očichávali, soupeřili o nejdelší slupku a nejjemnější jazýček, sladili čaj i kompot a vybírali rozinky ze salátu. A při tom kuchtění a ujídání stihli počítat i číst…kdo by nechtěl soupeřit o zlaté jablko?

Na důkazy se můžete podívat tady.

STÁVKA UČITELŮ – INFORMACE

Pedagogové 2. stupně ZŠ Zubří se stávky učitelů 6. 11. 2019 neúčastní z organizačních důvodů, ale stávce vyjadřují plnou podporu.

 

Provoz školy bude beze změn zachován.