image_print

Zpěvy páteční

Od rána všichni ve svých třídách kutili, lepili a dumali, čím ještě potěší své blízké. Úderem deváté vylezli ze svých děr, aby se jejich dech (výdech) na chodbách obarvil stejnými tóny. Koledy 200 hlavého sboru se nesly jistě až k uším samotného Ježíška. 

Přejeme všem okolo, aby to ladilo…v prosinci i v lednu, v únoru…

podobně jako tady.

nebo tady:

Vánoční dílny

Pátek 20.12.2019, těsně pře vánočními svátky, se dění ve škole změnilo z výuky na vánoční dílny, ve kterých různorodé skupiny žáků pod vedením pedagogů tvořily převážně výrobky s vánoční tématikou, ale zbylo i místo pro sportování – turnaj v badmintonu.  Nakonec se našel i prostor pro nacvičení koled.  O zpívání a hraní se postaral orchestr složený z žáků a s pomocí p.uč. L. Zetka a p.uč. K. Gazdové jsme se mohli krásnými koledami rozloučit s rokem 2019. Poděkování patří všem pedagogům poskytujícím organizační oporu a podporu hezkého zážitku pro děti.

Foto zde.

16. ročník Vánoční laťky – soutěže ve skoku vysokém

Předvánoční sportování na základní škole – 16. ročník soutěže ve skoku vysokém

Vánoční školní laťka

Ve čtvrtek 19. prosince se všichni žáci II. stupně ZŠ sešli na již tradičním sportovním dopoledni v zuberské hale, kde se vybraní žáci zúčastnili závodu ve skoku vysokém. Zpestřením soutěže ve skoku byl i závod osmičlenných týmů jednotlivých tříd v biatlonu. A i když si někteří z Vás neumí představit biatlon v hale, závod to byl opravdu, jak se patří – střílelo se v kleku i stoje a někteří biatlonisté museli také na trestná kola.

Soutěž ve skoku vysokém probíhala ve 4 kategoriích, závodu se účastnilo 18 starších žáků a 14 starších dívek (žáci a žákyně 8. a 9. tříd), 27 mladších žáků a 21 mladších žákyň (žáci a žákyně 6. a 7. tříd). Stejně jako v předchozích letech to byl nervy drásající závod s krásným sportovním koncem. I když nebyl překonán rekord školy ani rekord vánoční laťky, závod to byl opravdu parádní a všichni soutěžící si zaslouží poděkování za super sportovní výkony. Ti nejlepší byli odměněni diplomem a sladkou odměnou, kterou zakoupil nadační fond naší školy. V závěru dopoledne nás ještě třídy 9. A a 9. B překvapily vánoční písničkou.

Výsledky vánoční laťky 2019:

Mladší žákyně:                                             Mladší žáci:

  1. Nicol Korgerová 130 cm                    1. Filip Dimitriadis        140 cm
  2. Saša Nečyporuková 125 cm              2. René Bayer               130 cm
  3. Pavlína Červená 125 cm                    2. Jakub Vičan              130 cm

 

Starší žákyně:                                               Starší žáci:

  1. Kristýna Holčáková 141 cm              1. Pavel Mancl              155 cm
  2. Michaela Šimurdová 130 cm            2. Jiří Pavlíček               145 cm
  3. Eliška Randusová 130 cm                  3. Filip Hammerle         140 cm

 

Foto  zde.

                                                                                                                                             (GC)

 

 

Zámecké Vánoce

Vánoce jako v pohádce měly možnost zažít první třídy, 3.B a 4.A. V rolích zámeckých hostů si všichni vznešeně prošli sídlo v Lešné, žasli nad krásně vyzdobenými pokoji, nahlédli do minulosti a zasnili se u starých legend a pověstí. Pak si vyhrnuli rukávy a upekli si čertíky nebo šneky a ozdobili modrotiskem baňky…rozinek bylo samozřejmě pořád málo…

Inspirovat se můžete tady.

Když sněží mouka

V pátek 13. je třeba míti se na pozoru. Vylezly totiž tentokrát z různých koutů mlčenlivé tajemné bytosti a kontrolovaly pořádek. Na nikoho nekřičely a místo napomínání provinilce posypaly moukou nebo mu učesaly vlasy smetáčkem…a pak se syčením zase zmizely…

Tak opatrně…ostatně uvidíte tady.

Dějepisná olympiáda

„Dlouhé století se loučí (1880 – 1920)“. Takto zní téma letošní Dějepisné olympiády. Školního kola, které se uskutečnilo v pondělí 2. prosince, se zúčastnilo 18 žáků z 8. a 9. ročníku. Vítězem se stal Matěj Melichařík z 9.B, na něhož 14. ledna čeká okresní kolo na zámku Vsetín. 

Mládí a paragrafy

Ve dnech 10. a 12. prosince na naší škole proběhl další preventivní program. Tentokrát byl určen pro žáky 8. ročníku a nesl název Mládí a paragrafy. Dvouhodinové besedy se ujal Bc. Aleš Pilař, ředitel Městské policie Rožnov pod Radhoštěm. Foto.

Předvánoční stonožková Praha

V pátek 6. prosince jako každoročně vybraní žáci ZŠ Zubří, kteří malovali obrázky zvířat pro hnutí „Na vlastních nohou“ – Stonožku, jeli do předvánoční Prahy.

42 žáků naší školy spolu s vyučujícími Jaroslavou Juříčkovou, Gabrielou Cábovou a Zdeňkou Janušovou se účastnilo slavnostní bohoslužby v chrámu sv. Víta na Pražském Hradě. Poté žákyně Julie Zemanová (9. A) byla v Arcibiskupském paláci odměněna, za svůj obrázek získala diplom z rukou kardinála Dominika Duky.

Všichni jsme se vydali Prahou na historickou prohlídku, kterou pro nás připravila paní Marie Krupová. Svým výkladem a pěknými postřehy nám zpříjemnila procházku z Hradu přes Nerudovu ulici, Karlův most, kolem Rudolfina, na Staroměstské náměstí s malým zastavením u Vánoční stromu a kolem Obecního domu na Václavské náměstí. Po rozchodu na „Václaváků“ na občerstvení a malé vánoční nákupy jsme se už všichni těšili do autobusu a na cestu domů.

Akce byla financována z Šablony pro zuberské školství II.

(GC)

Fotografie z akce ZDE.

Mikuláš a sedm trpaslíků

aneb Opravdu stačí jen jeden pytel?

Ve čtvrtek přinesl anděl do školy Mikulášovu omluvenku; prý se asi opozdí. Vzhledem k ďábelské pečeti se nikdo neodvážil ani tajně zahudrovat. Zato  se každou chvíli ozývalo: „Už ho vidím!“, „Pohnula se žaluzie!“, „Našli jsme stopu“ a „Něco ťuklo!“. Byl to planý poplach. Mikuláš měl vážný důvod! Musel se sejít s celou pohádkovou obcí a domluvit letošní kejkle.

V pondělí v klubu vyrostl zámek a pohádkový les nacpaný k prasknutí zvědavými zvířátky vyhlížejícími nezletilé provinilce, čisté dobrodince a vyděšená neviňátka. Pohádkový začátek vykouzlil velikou změnu. Děti se přestaly bát o sebe a držely palce statečné Sněhurce. Když se prozpívala ke svatbě s vysněným princem, trpaslíci byli tak dobře naladění, že naučili celé publikum tančit…a pak zčistajasna přišlo PEKLO. V hledišti se leskla vykulená očka, tajil se dech a odvaha mizela v oblacích síry. A to nebyl zdaleka konec. Každá lidská bytost musela předstoupit před Mikuláše, vyslechnout si stížnosti z knihy hříchů a vykoupit se písničkou. Ještěže je ve třídách přesila dobrých a mírumilovných stvoření. Anděl z nich měl takovou radost, že je podělil pytlem dobrot a přimluvil se za propuštění neposluch.

P.S.: Katko, děkujeme Tvé Sponě i dramaťáku za pohádkové dopoledne! Rádi se s vámi bojíme.

Obrázky brzy uvidíte tady.:

Výprava do Egypta

V dějepise jsme opět cestovali časem, tentokrát do starověkého Egypta. Žáci 6.A a 6.C předvedli, že se výzev nebojí. Na jejich ztvárnění hrobek faraonů a ukázku nejnovější egyptské módy se můžete podívat zde.