Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2017 / 2018
image_pdfimage_print

Od

Den Země v barvách

Země k svátku letos opět dostala kytku z náramně vyvedených obrázků rozvěšených už od půlky dubna po chodbách celé staré školy. Krásné jsou všechny, až přechází zrak, ale vzhledem k naší vrozené soutěživosti 🙂 jsme opravdu museli ocenit ty nejlibohlednější

1. Jakub Vlček 1.C, Kateřina Lojkásková  2.A, Helena Billová 3.B, Katka Matulová 4.B, Míša Dořičáková 5.B

2. Natálie Zahradilová 1.A, Johana Krupová 1.C, Iva Tomášková 2.B, Kateřina Olijnyk 2.B, Tereza Smetanová 3.A, Anna Lajgotová 3.C, Barča Zůbková 4.C, Amálie Valchařová 4.B, Dominika Cabáková 5.B, Berenika Fabiánová 5.B

3. Simona Křenková 1.B, Tobiáš Bechný 1.A, Eliška Petřeková 2.C, Alena Opálková 2.A, Adéla Hýblová 3.B, David Fojtášek 3.B, Viktorie Mizerová 4.A, Rozárka Machová 4.B, Veronika Mikulenková 5.A, Denisa Glacová 5.C

Vítězní umělci se svými pracemi jsou tady.

Děkujeme a gratulujeme.

Od

BENEFICE 2018 STONOŽKA


Děti se zase vytáhly

 1. benefice pro Stonožku je za námi a podle ohlasů to vypadá, že se líbila. Jeden z našich ranních hostů prohlásil, že si myslel, že jede na nějakou dětskou besídku, ale toto opravdu nečekal. Také paní Běla nešetřila superlativy – a to ani neviděli večerní představení, na kterém se děti opravdu „rozšouply“. To vše je zásluha nejen nadšených dětí, jež konferovaly, hrály, zpívaly, tančily, ale také jako téměř neviditelné myšky pomáhaly v zákulisí, aby vše klaplo, vytvářely výrobky do obchůdku nebo proseděly celou dobu u prodejního pultu, je to i zásluha všech učitelek, vychovatelek, trenérek a trenéra, kteří se jim věnovali a trpělivě s nimi dotahovali všechno do dokonalosti. Všem jim patří velký dík.

Benefice v „číslech“:

 1. Na benefici vystupovalo, pomáhalo a prodávalo kolem 200 dětí z I. a II. stupně ZŠ.
 2. Výrobky na prodej připravili žáci 7. – 9. tříd a děti ze Školního klubu.
 3. Zisk z benefice a prodeje výrobků činí 27 630 Kč.
 4. Deváťáci se rozhodli věnovat 10 000 Kč z benefice Damiánku Fabiánovi jako příspěvek na potřebný vozík.
 5. Ještě probíhá prodej DVD – peníze budou připočteny k zisku z benefice a poté zaslány na konto hnutí Na vlastních nohou – Stonožka.

 

Helena Dufková

Obrázky naleznete zde.

Od

DOPRAVNÍ ODPOLEDNE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Dne 25.4. odpoledne se školní zahrada proměnila na dopravní hřiště.

Děti ze školní družiny předvedly na stanovištích své schopnosti a vědomosti z dopravní výchovy.

 

Fotky z této akce jsou k prohlédnutí zde.

Od

Pexesový turnaj

Letošními boji se táhly jako červená nit remízy na všech úrovních. Zašmodrchaly základní třídní kola, postupy a dokonce i finále. Zatímco prvňáci si to užívali, leželi u hry, ba přímo relaxovali, druháci a třeťáci podezíravě obhlíželi všechny své soupeře a soustředěním skřípali mléčnými zuby. Ti nejstarší hypnotizovali kartičky a neuhnuli pohledem ani o píď; co kdyby náhodou průvanem zrychlených dechů odpluly ze zorného pole…:)

Inu, podívejte se tady.

 1. Kristýnka Švecová 1.B
 2. Simonka Křenková 1.B
 3. Tonda Šupler 1.B
 4. Anička Petřeková 1.A a Prokop Svák 1.A

 

 1. Kája Frýdlová 2.A
 2. Kristián Cabák 2.A
 3. Šárka Porubová 2.C
 4. Radek Masařík 3.C
 5. Federica Ferrová 3.B

 

 1. Terka Frýdlová 4.C
 2. Ondra Seidel 4.B
 3. Matyáš Adámek 4.B
 4. Natálka Švecová 4.A
 5. Domča Cabáková 5.B

GRATULUJEME!! A trénovat na příští rok se může začít hned!

Od

Cesta ZŠ Zubří sportovní ligou v házené


Žáci ZŠ Zubří se zúčastnili ve dnech 19. – 20. dubna republikového finále Sportovní ligy základních škol v házené. Hostitelem nám byla ZŠ Pionýrů Frýdek-Místek.

Cesta na závěrečný boj o pohár ministra školství pro nás začala kvalifikací v Olomouci. Zde jsme se úspěšně utkali s družstvy z Moravskoslezského kraje, reprezentovaného základní školou z Kopřivnice, a z Olomouckého kraje, který zastupovalo místní gymnázium. Obě tato utkání jsme úspěšně zvládli a díky přesvědčivým výsledkům postoupili.

Ve finálovém turnaji nás los poslal do skupiny s domácím družstvem ZŠ Pionýrů, Frýdek-Místek, a ZŠ Dobiášova, Liberec. Úvodní utkání, které otevřelo celý turnaj, jsme odehráli právě s domácími. Po vyrovnaném průběhu, kdy se skóre na ukazateli přelévalo z jedné strany na druhou, jsme se nakonec mohli radovat z vítězství o jedinou branku. Velice dramatický zápas plný zvratů nastavil turnajovou laťku opravdu vysoko. Ještě ten den jsme odehráli i své druhé utkání ve skupině. Libereckou školu jsme porazili bez větších potíží a už jsme mohli vyhlížet semifinálového soupeře z druhé skupiny. Tím pro nás byla ZŠ Újezd u Brna, která se umístila na druhém místě za ZŠ Jakuba Arbesa, Most. Druhou semifinálovou dvojici tedy tvořily školy z Frýdku a z Mostu.

Druhý den pro nás začínal již velice brzy, neboť jsme hráli časně ráno. Jak se ukázalo, s náročným programem jsme se vypořádali o poznání lépe než soupeř z Újezdu a jednoznačně postoupili do finále celého turnaje.

Očekávané finále, konané před televizními kamerami České televize, slibovalo krásný sportovní zážitek, protože soupeřem nám byla opět domácí ZŠ z Frýdku-Místku. Již po úvodním hvizdu rozhodčího bylo vidět, že kluci obou týmů do toho půjdou naplno a těch čtyřicet minut hrací doby bude velice náročných. Po takřka totožném průběhu jako v úvodním utkání přišla strhující koncovka. Nejprve jsme v oslabení dokázali překlopit vedení na svou stranu a soupeři tak zbývalo posledních pár vteřin na vyrovnání. Frýdek využil oddechový čas k naplánování poslední akce. Když to už vypadalo, že se nám podaří ubránit, míč se ocitl u hráče na křídle, který technickou střelou překonal našeho brankáře – a už jsme neměli čas zareagovat. Rozhodnout tak musely sedmimetrové hody. I v těch jsme začali lépe a hned první pokus brankář Jakub Cibulec dokázal zneškodnit. Bohužel naše dva neproměněné pokusy proti jednomu soupeřovu znamenaly, že se musíme spokojit s druhým místem.

Po prohraném finále pro nás nebylo lehké radovat se z poháru, medailí a především krásného výsledku. Až po odeznění emocí si můžeme říci, že druhé místo v České republice ve školní házené je obrovský úspěch. Tento úspěch byl umocněn zařazením dvou našich hráčů do all-star teamu sportovní ligy – Tomáše Randýska (levá spojka) a Jonáše Jurajdy (pivot).

Sportovní ligu v házené základních škol jsme si pořádně užili. Kluci poprvé mohli nastoupit v živém vysílání televizního přenosu, byli probíráni komentátory a někteří zkusili odpovídat na zvídavé otázky přímo před kamerou. Tím, že tento nezapomenutelný okamžik s nimi mohla sdílet celá republika, i tím, že ve finále to byl opravdu boj, získali kluci velice cenné zkušenosti, které mohou zužitkovat v dalších sportovních kláních. Již nyní vyhlížíme příští rok, kdy budeme chtít zopakovat tento úžasný výsledek s možná ještě o stupínek šťastnějším koncem.

Stříbrné medaile získali:

brankáři: Jakub Cibulec, Tomáš Rybiář,

hráči: Tomáš Skýpala, Štěpán Vlk, Martin Adam, Jiří Zeman, Tomáš Randýsek, Štěpán Fiala, Petr Kavka, Jakub Hanskut, Ondřej Krupa, Tomáš Kyryljuk, Jonáš Jurajda, Štěpán Janošek.

 

Matěj Šustáček, ZŠ Zubří

 

 

 

Od

Putování za historií II.

V zimním a na začátku jarního období jsme opět s žáky dějepisného semináře pokračovali v cestě po historických stopách v Zubří a jeho okolí: pomníky a pamětní desky v Zubří, kaple sv. Ducha, Vánoce a Velikonoce v depozitáři, zimní prohlídka ve Valašském muzeu v přírodě (Podívej se, jak to bylo, když se na dědině žilo…), bunkr z druhé světové války na Starém Zubří. Bohužel vyšší moc zřejmě nechtěla, abychom se s Vámi podělili o fotografie, protože se nám je nepodařilo uchovat.

Od

Eurorebus 2018

Opět velký úspěch zuberských zeměpisců

V pondělí 9. dubna 2018 se v Regionálním centru Olomouc uskutečnilo vícekrajské kolo (Zlínský a Olomoucký kraj) 23. ročníku zeměpisné soutěže Eurorebus 2018. V rámci korespondenčních kol se do krajského kola probojovalo tříčlenné družstvo ve složení: Zuzana Šimurdová, Ondřej Hyjánek, Lukáš Goláň (8.B) a dále pak žáci Zuzana Šimurdová a Ondřej Hyjánek se do krajského kola kvalifikovali také jako jednotlivci.  V soutěži Eurorebus JUNIOR (pro žáky I. stupně) naši školu reprezentovalo tříčlenné družstvo Radek Masařík (3.C), Filip Lukašík (4.C) a Monika Masaříková (5.A). Po zdolání testů soutěže družstev a soutěže jednotlivců se mohli žáci zúčastnit doprovodných soutěží. Účast v této zeměpisné soutěži přinesla opět pro žáky ze Zubří vynikající úspěch. Družstvo 8.B se umístilo na krásném 6. místě a bude čekat na tzv. „divokou postupovou kartu“ do Prahy. V soutěži jednotlivců se Ondřej HYJÁNEK umístil na 5. místě a postupuje do celostátního finále do Prahy, Zuzana ŠIMURDOVÁ skončila na opět krásném 7. místě.

Ale největší úspěch zuberští žáci měli v juniorské soutěži: družstvo JUNIOR (Monika MASAŘÍKOVÁ, Filip LUKAŠÍK, Radek MASAŘÍK) zvítězilo a jako vítěz postupuje do celostátního finále, které se bude konat 5.června v Praze.

Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a juniorům a Ondrovi přejeme hodně štěstí v Praze.

Fotogalerie zde.

(GC)

Od

Kvalifikace skupiny E v házené staršího žactva a Republikové finále ZŠ v házené

Naši sportovně nadaní žáci a žákyně bojují nejenom ve školních lavicích . Nejlepší školní házenkářky a házenkáři země se sjedou na dva dny do Frýdku-Místku. Ve dnech 19. a 20. dubna zde totiž odehrají republikové finále Sportovní ligy základních škol O pohár ministra školství. Turnaj budou hostit dvě sportovní haly – 6. ZŠ Pionýrů, 400 a Pionýrů 2069. V areálech, kde se konají extraligová či mládežnická klání v házené, se představí šest nejúspěšnějších školních dívčích a chlapeckých družstev z celé České republiky. Více informací najdete zde :

REPUBLIKOVÉ FINÁLE HÁZENÁ


OR AŠSK ČR Olomouc

 V ý s l e d k y    kvalifikace skupiny E v házené staršího žactva.

Ve středu 4.4.2018 uspořádala OR AŠSK ČR Olomouc kvalifikaci skupiny E na Republikové finále v házené staršího žactva, kategorie IV. Soutěž se konala v hale DHK Zora Olomouc za účasti vítězných družstev Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Soutěž proběhla bez zranění a bez protestů. V soutěži dívek vynikalo družstvo ZŠ Kříby, Zlín. Soutěž hochů měla vysokou úroveň.

Soutěž žáků:

ZŠ Zubří                     :  ZŠ E.Zátopka, Křivnice     =  19 :  9

ZŠ Zubří                     :  MZŠ a MŠ Velká Bystřice =  27 : 14

ZŠ EZ Kopřivnice      :  MZŠ a MŠ Velká Bystřice =  20 : 19

Pořadí žáků:

 1. ZŠ Zubří 4 b. 46 : 21
 2. ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice 2 b. 29 : 38
 3. MZŠ a MŠ Velká Bystřice 0 b. 33 : 47

Nejlepší střelci:
1. Randýsek                ZŠ Zubří         15 branek

2. Haderka V. Bystřice      12 branek

3. Fiala Zubří                 9 branek

Soutěž žákyň:

ZŠ Křiby, Zlín            :  G. Olomouc-Hejčín            =  15 :  4

ZŠ Kříby, Zlín            :  ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice =  34 :  8

 1. Olomouc-Hejčín : ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice =  14 :  6

Nejlépe střílely:          1. Machačová            G. Olomouc-Hejčín   15 branek

 1. Hvozdenská ZŠ Křiby, Zlín            11 branek
 2. Daňková ZŠ Křiby, Zlín              7 branek

Na Republikové finále postupují družstva žáků ZŠ Zubří a ZŠ Křiby, Zlín. Přejeme hodně úspěchů.Myslím, že při zachování dřívějšího systému soutěží, by se všechna tři družstva žáků na republice umístila do třetího místa.

V Olomouci  4. 4. 2018                                             Mir. Coufal, předseda OR AŠSK ČR Olomouc

Od

MOUDRÁ SOVIČKA 2018

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 se žáci naší školy opět zúčastnili tradiční soutěže MOUDRÁ SOVIČKA konané v sále Střediska volného času v Rožnově pod Radhoštěm. Děti plnily vědomostní testy, test pozornosti, test z anglického jazyka a také si prověřily svou zručnost.
I přes velkou odhodlanost a snahu jsme získali 4. místo.
Tým tvořili: Kateřina Závadová II.B
Lukáš Tomaj III.C
Majda Jaroňová IV.A
Dominika Cabáková V.B
Nechyběli an i náhradníci, kteří vše pozorovali z dálky a fandili: Matěj Poruba, Sam Stolarik, Štěpán Korb a Vojta Prstek.

Foto z akce naleznete zde.

Od

Zápis do 1. tříd

11. a 12. dubna se v budově staré školy (a nepochybně i drahnou dobu před tím v hlavách rodičů) rozhodovalo o tom, kdo se v příštím roce bude pyšnit titulem školák. Po náročném výběrovém řízení :), při kterém kmitaly myšlenky, prsty i pusy, bylo ke studiu přijato 66 dětí. Přejeme jim zapálení, radost z novinek a časté AHÁ.

Několik záběrů z přijímacích zkoušek můžete najít tady.

Od

ZÁPIS ŽÁKŮ DO 1. TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Seznam žáků přijatých do 1. ročníku šk. roku 2018/2019

Pozn. Pořadí ani umístění v tabulce nemá žádnou souvislost se zařazením do budoucích tříd.

FGQ81 EYT51 WFX31
AUV65 NXJ27 MAT62
LAZ81 LYJ03 FRQ97
LWP31 LQH82 DHH60
RTQ48 DEY79 FVX71
XLZ43 KIW53 RIH44
WMZ91 TIJ88 EXK94
MXG37 BAC64 XZP51
XFG13 LEM92 NDF15
LRW31 FGD32 ACH43
KDO21 VTE46 UCH44
GXM47 BSV57 IRC97
GOM32 IKY28 FQF29
DDW49 TCR41 QUU42
PSW81 ILU37 QHQ85
XDD44 ZWU19 GEV61
GNF52 UKX47 PWU56
LIQ92 CQX67 HLX36
NHV21 IDG87 XEP43
OYH85 APD51 XUF70
VGF30 WYM12 ABC1
KJC46 ELH29 YRX40

 


Seznam žáků s odkladem pro 1. ročník šk. roku 2018/2019

DUA68 HRI31
PTQ39 JKS78
DCJ96 UVC80
HXK27 UTU42
PHX44 CNP81
QRC56 KMI15
NOB98 THW42
KJW50 BCQ88
BYY42 LMG16

 

Od

RECYKLOHRAJEME

STÁLE RECYKLOHRAJEME
Recyklační program Recyklohraní vyhlašuje v průběhu roku pro školy úkoly.
Na podzim jsme se ve volitelném předmětu ekologie zabývali výhodami akumulátorů.
V zimě bylo třeba vyhledat v obci sběrná místa na elektroodpad, zaznamenat je do mapy a vytvořit fotoreportáž.
Teď na jaře jsme se seznámili s několika kapitolami EKOABECEDY. EKOABECEDA – umíme žít bez odpadů je soubor podnětů, pracovních listů a scénářů vyučovacích hodin k tématu „předcházení vzniku odpadů“. Hlavním hrdinou naší diskuse byl mobilní telefon. Jaký si nejen k němu vytvořit postoj? Jak s věcmi zacházet, abychom předešli vzniku odpadu? A jak nakládat s odpadem?

Fotografie zde

Od

Skřivánci zazpívali

a Husak Quartet dorazil v pravou chvíli

Předvelikonoční čas ukázal se být ideální pro souboj melodií. Ty se proplétaly školními chodbami od půdy až po jídelnu skoro celý březen, aby se doladily, vyčistily, učesaly a v některých případech i propojily…

Ozdobily nám poslední:) chladné dny a nenechaly nás propadnout malomyslnosti. A ještě než se rozhodlo o vizitkách na hnízdech vítězných skřivánků, mohli jsme se pokochat vystoupením smyčcových kouzelníků v naleštěných botách a s hlavou v oblacích.

sólisté

1. Andrea Minářová 4.C, Tonda Křenek 3.C, Simona Křenková 1.B

2. Iva Divínová 5.B, Lucka Ryšková 3.A, Přemek Višinka 1.A, Kuba Vlček 1.C a Dan Klimo 1.A                                                         

3. Šárka Kašparová 4.C, Tadeáš Petřek 5.C, Katka Závadová 2.B, Tereza Jaroňová 2.B, Marek Michut 1.B a Beáta Bolcková 1.C

skupinky

1. Sára Řezníčková a Dominika Cabáková 5.B, Tamara Vagáčová a   Petra Pernicová 3.B, Anna Minarčíková a Kája Sváková 1.A         

2. Rozálie Machová, Amálie Valchařová a Kája Trojáková 4.B, Šimon David a Matyáš Hub 2.B, Aneta Vojkůvková, Adéla Mikulenková a Nela Němcová 1.B                                                                                                                                                                                         

3. Nela Fiedlerová, Saša Nečyporuková, Tereza Vašková a Filip Dimitriadis 5.A, Nela Zerzáňová, Adriana Veselková, Magdaléna Jaroňová a Natálie Benová 4.A, Tereza Andrýsková, Tereza Piskořová, Anička Lajgotová a Julie Novotná 3.C, Adam Randus, Lukáš Marek a Pavel Polách 1. A, Matěj Hrstka a Adam Orság 1.C                                          

Děkujeme a Gratulujeme!!

Obrázky z vystoupení malých i dospělých jsou tady.