2019_2020

Aj – 7. roč. (Petružela)

23.3. – 31.3. 2020

1) slovní zásoba – pracovní sešit strana 74 – část A (A new home)

+ B (A   surprise for Smart Alec!) – napsat a naučit slovíčka

2) práce s textem – učebnice strana 6 – přečíst a přeložit text

– učebnice strana 6 – cvičení 2 – připravit si odpověď

na otázky (ústně)

– učebnice strana 7 – cvičení 8 – doplň do školních sešitů

pouze chybějící tvary (přítomný čas prostý –

průběhový

např. 1 – don´t like, 2…)

3) pracovní sešit

1. a) strana 67 – Přehled mluvnice – 1 My life (zopakovat minulý čas slovesa be

dle tabulek 1.1 a 1.2)

Pozn.: 2 tvary  was (v 1 a 3. os. čísla jednotného)

were (ostatní osoby)

1. b) strana 67,68 – část 1.3 Minulý čas – pravidelných sloves (zopakovat)

Pozn.: např. I open + ed = I opened (otevřel jsem)

Připomeň si i pravopisná pravidla!

1. c) strana 4 – cvičení 1(slova ze sloupce A přiřaď ke sloupci B, poté přiřaď výraz

pod správný obrázek)

1. d) strana 4 – cvičení 3 (najdi dalších 7 přídavných jmen)

V případě dotazů použijte mailovou adresu: stanislav.petruzela@centrum.cz

Good luck!

slovní zásoba – pracovní sešit strana 74 – část A (Kids) + B (Sweet Sue and Smart Alec) – napsat a naučit slovíčka 2) práce s textem – učebnice strana 4 – přečíst a přeložit text – učebnice strana 5 – cvičení 2 – připravit si odpověď na otázky (ústně) – učebnice strana 5 – cvičení 3a – doplň do školních sešitů chybějící slova (viz text na straně 4) – učebnice strana 5 – cvičení 5b – doplň a věty přepiš do sešitu 3) pracovní sešit a) strana 2 – cvičení 1 (napsat otázky k daným odpověd b) strana 2 – cvičení 2 (uspořádejte slova tak, aby vám vznikly otázky nebo věty otázky nebo věty dle příkladu) c) strana 2 – cvičení 3 (doplňte otázky – použijte přítomný čas prostý) d) strana 3 – cvičení 4 (doplňte otázky a odpovědi dle vzorového příkladu) – použij přítomný čas průběhový) e) strana 3 – cvičení 5 (doplň e-mail – použij slovesa v přítomném čase prostém nebo průběhovém) V případě dotazů použijte mailovou adresu: stanislav.petruzela@centrum.cz Good luck!