Základní škola Zubří

By

OŠETŘOVNÉ – PODATELNA ŠKOLY

image_print

Informace o způsobu komunikace při podání žádosti ošetřovného po dobu koronavirových opatření.

Dle pokynů OSSZ Žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let a od 25.03.2020 po celou dobu uzavření škol i pro děti do 13 let.

Jelikož není prozatím k dispozici platný formulář, volejte si pro ověření termínu a upřesnění způsobu komunikace.

Žadatelé/rodiče si mohou žádat i o elektronické zaslání na email : zszubri@ro.inext.cz anebo datovou schránkou : u3u3eic

Z důvodu uzavření školy bude škola vystavovat rodičům tento formulář na sekretariátě školy v budově II. stupně, Hlavní 70, 756 54 Zubří, paní Smolíková.

VSTUP POVOLEN POUZE S ROUŠKOU !!! RESPEKTUJTE PŘI POBYTU VE ŠKOLE HYGIENICKÁ A ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ ŠKOLY !!

Uřední hodiny od od 23.03.2020 : denně od 8:00 – 12:00 hodin kromě pátku. V případě nejasností volejte na tel. 571 658 920.

INFORMACE ZE DNE 11-03-2020

Na základě opatření vlády je možná péče rodičů/zákonných zástupců po dobu platnosti opatření takto :

• Pečuje a nárokuje péči vždy jen  jeden z rodičů pro dítě navštěvujíci ZŠ Zubří do 10 let.
  • Celková doba péče typu „ošetřovné“ je 9 dní, vyjímky jsou upřesněny
    v příloze Karantena_a_osetrovne .
  • Nárokování probíhá formou žádosti formulářem soc. zapezpečení.
    Dle pokynů OSSZ Žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy bude škola vystavovat  rodičům tento formulář na sekretariátě školy v budově II. stupně, Hlavní 70, 756 54 Zubří, paní Smolíková od středy 11.03.2019 do pátku 13.03.2020 vždy v době od 8:00 – 12:00 hodin.
    Podpůrčí doba pro všechny žadatele začíná dnešním dnem tzn. 11.03.2020, více viz. informace přílohy.
    Pro další dny bude harmonogram stanoven později, sledujte, prosím, informační zdroje.
  • Vzhledem k specifické podobě formuláře bude  vyplnění probíhat na místě, z tohoto důvodu nevyplňujte/nestahujte formulář předem, škola má závazné oficiální instrukce OSSZ a bude se jimi řídit.
  • Po uplynutí 9 dnů ošetřovného je forma proplácení náhrady mzdy na straně zaměstnance a zaměstnavatele, škola již za toto neodpovídá, školy plní jen povinnost potvrzení a ověření zahájení ošetřovného.
  • Více informací poskytuje OSSZ a odkaz přílohy je zde : Karantena_a_osetrovne  a případně i  zde.