2019_2020

Zeměpis – 9.AB – Randýsek – ARCHÍV

Práce od 4.5. až do 29.5. 2020

Moji milí žáci, vzhledem k tomu, že se většina z vás intenzívně připravuje na PZ, nezadávám tentokrát žádné nové učivo. Pokračujte prosím v práci na dokončení zadaného projektu, který máte odevzdat 1. června. (Někteří z vás již tak učinili, ale projekt obsahoval velké množství formálních i obsahových nedostatků, prosím napravit!!) V případě nejasností mě neváhejte kontaktovat. Odesílejte pouze perfektně odvedenou práci.

Přeji hodně sil k vaší přípravě na přijímací zkoušky na SŠ.

Práce od 4.5. až do 29.5. 2020

Moji milí žáci, vzhledem k tomu, že se většina z vás intenzívně připravuje na PZ, nezadávám tentokrát žádné nové učivo. Pokračujte prosím v práci na dokončení vašeho zadaného projektu, který máte odevzdat 1. června. (Někteří z vás již tak učinili, ale projekt obsahoval velké množství formálních i obsahových nedostatků, prosím napravit!!)

Práce 27.-30.4.2020

Pokračujte v práci na projektu Kraje ČR

Slíbený test je ZDE  Otevřít, vypracovat a odeslat je možné pouze ve středu 29.4. od 10:30 – 11:00h

Práce 20.-24.4.2020

učivo – Zahraniční obchod ČR

Přepiš do sešitu poslední zápis z učiva ČR ZDE Zahraniční obchod ČR

Vzhledem k faktickým nedostatkům v obsahové i formální stránce některých již Vámi zaslaných projektů, prodlužuji termín pro odevzdání až na 1. červen 2020. Prosím, dbejte na to, aby vaše práce splňovala všechny předem zadané parametry.

Příští týden očekávejte test (kapitoly Zemědělství, Doprava, Lázeňství, Památky Unesco, Zahraniční obchod)

Práce 14.-17.4.2020

učivo – Kraje ČR

Pokračujte v práci na projektech o krajích ČR, datum odevzdání se blíží, předpokládaný termín bude 4. května (platí pro Prahu a Středočeský kraj). Konzultace možné přes email zszubri@ro.inext.cz, předmět Zeměpis – kraje ČR.

Práce 6.-8.4. 2020

V tomto krátkém předvelikonočním týdnu pokračujte v práci na projektech o krajích ČR.

AKTUÁLNÍ UČIVO 30.3. – 5.4.2020 ZDE :

učivo – ČR – Památky UNESCO

Na internetu vyhledej:

1) princip ochrany přírodních a kulturních památek ve světě

2) Co je to UNESCO (datum vzniku, funkce, význam, …)

3) Vyhledej a vypiš do sešitu 13 památek UNESCO v ČR, zaznač je do obrysové mapy

4) Vyhledej a vypiš i „čekatele“ na zápis do seznamu památek UNESCO v ČR

2) práce 23.-27.3.2020

České lázeňství

Vyhledej na internetu názvy cca 35 českých lázní. Čtyři z nich, jsou považována za světově významná, tato doplň do tabulky v zápise (kategorie A)

zápis po rozkliknutí zde: České lázeňství

PS Moji milí žáci, nezapomeňte zpracovávat dlouhodobý projekt „Kraje ČR“, který mi budete postupně zasílat dle vám známého harmonogramu od 14.4.2020

1)práce 16.-20.3.2020

Letecká a vodní doprava ČR

Vyhledej na internetu a do tebou vyhotovené obrysové mapy ČR zakresli 4 největší mezinárodní letiště ČR. Obdobně vyznač 3 největší říční přístavy  ČR na Vltavě a Labi.