2020_2021

Den Země jsme na 2. stupni oslavovali netradiční soutěží

Celosvětový svátek jsme na 2. stupni ZŠ nepřivítali jako každý rok úklidem našeho městečka a okolí školy, ale přes obrazovky počítačů jsme nabídli dětem možnost se zapojit do zbrusu nové celoškolní soutěže. O co v ní konkrétně šlo? Dětem byla zaslána nabídka aktivit, které úzce souvisí s přírodou. Potom už záleželo jen na nich, zda si některou z nich vyberou a fotograficky zdokumentují, jak se jim dařilo ji splnit. Mohli vyrobit z přírodních materiálů hmyzí domeček, založit bylinnou zahrádku ve skořápkách vajíček, uvařit jídlo s jedlými jarními bylinami, zdokumentovat jarní přírodu ve fotografiích, vyrobit recyklovaný papír, pomalovat různé oblázky zvířecími motivy, změnit PET lahve na něco užitečného nebo lovit zvuky zpívajících ptáků.

Všichni žáci, kteří si zkusili něco nového, byli odměněni. A jak dopadlo celkové pořadí?

1. Hrstková Dominika 6.C, Opálka Martin 6. C
  2. Vagáčová Tamara 6. A, Románková Vendula 6. A