2021_2022

ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ SPORTOVNÍCH TŘÍD 2022

image_print

Ve dnech 20. – 25. února 2022 proběhlo zimní soustředění sportovních tříd ve skiareálu Karolinka s ubytováním na Soláni na hotelu Čarták.

Soustředění se účastnilo 72 žáků z tříd 6. A, 7. A, 8. A a 9. A spolu se svými učiteli Jaroslavou Juříčkovou, Gabrielou Cábovou, Ivou Záviškovou, Jiřím Mikou, Tomášem Randýskem, Markem Miklem a Ondřejem Cabákem.

V den odjezdu na soustředění končily XXIV. ZOH v Pekingu, které přinesly Česku 2 medailová umístění a pro všechny žáky také kvíz zimních olympijských her. Nejen o olympijských hrách museli znát žáci podrobnosti, v testu lyžařské průpravy zase ukázali své vědomosti o lyžování.  

Počasí během týdne se měnilo jako na houpačce. Zažili jsme déšť, sněžení a silný vítr. Ve čtvrtek se na nás usmálo štěstí, tento den byl nejhezčím dnem týdne – sluníčko a slabý mráz nám připravilo nádherné lyžování.

Zažitým pravidlem je vždy třetí den lyžování kratší, a proto jsme ze sjezdovky přijeli na hotel již na oběd. Po poledním klidu se mohly vybraná družstva jednotlivých tříd zúčastnit různých her na sněhu. Zažili jsme mimo jiné také biatlonový závod, ve kterém vyhrály třídy 7. A a 8. A.

Čtvrteční den byl závodní. Závodu ve slalomu se účastnili všichni lyžaři, kteří museli projet 15 brankami. Poslední večer se vyhodnocovaly nejen výsledky slalomového závodu ve čtyřech kategoriích, ale také testy ZOH a lyžařské průpravy, soutěže v pexesu a piškvorkách. Každá třída měla za úkol složit básničku na téma lyžování a právě ve čtvrtek večer ji každá třída přednesla. Došlo také na velmi oblíbenou a očekávanou diskotéku.

Všichni jsme byli rádi, že nakonec zimní soustředění i přes koronavirová opatření se podařilo zorganizovat a už se těšíme příště.

Výsledky závodu ve slalomu:

6. – 7. třída:

DÍVKY

1.

27,24 s

Andrýsková Tereza

2.

27,88 s

Vojkůvková Vanesa

3.

27,97 s

Piškořová Tereza

CHLAPCI

1.

24,53 s

Juříček Jakub

2.

24,75 s

Holiš Dominik

3.

26,47 s

Bílek Tomáš

8. – 9. třída:

DÍVKY

1.

23,19 s

Švecová Natálie

2.

26,46 s

Radová Michaela

3.

27,16 s

Minarčíková Nela

CHLAPCI

1.

23,02 s

Dořičák Adam

2.

23,31 s

Rada Daniel

3.

23,83 s

Románek Jan

 

Za tým lyžařů Mgr. Gabriela Cábová

FOTOGRAFIE …. ZDE.