2021_2022

Jak jsme oslavili Den Země

Jen covid dokázal přerušit dlouholetou zvyklost naší školy, a to oslavit Den Země velkým úklidem. Letos jsme už měli štěstí a mohli jsme navázat na 28. letou tradici, kterou na půdě školy založili její bývalí učitelé, manželé Kovářovi a Růžena Janošková. Přivítali jsme nabídku města a s elánem dětem vlastní jsme se zapojili do připravované akce „Ukliďme Zubří“.

V pátek 8. dubna se skupiny žáků 2. stupně se svými pedagogy rozešly do všech částí našeho městečka s jediným cílem. Naplnit připravené pytle až po okraj odpadky, které odkryl roztátý sníh. Všichni měli plné ruce práce a do vyčleněných kontejnerů snesli celkem 65 pytlů věcí, které rozhodně nepřidají na kráse uliček města a ani jejich tmavých zákoutí.

Všem patří velký dík za jejich práci a zvláštní poděkování patří městu Zubří za dodání potřebného materiálu a spolupráci při svozu naplněných pytlů.