2021_2022

POHÁR ROZHLASU – krajské finále

V pátek 20. května 2022 uskutečnilo krajské kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu na atletickém stadionu v Uherském Hradišti. Zúčastnilo se ho v každé kategorii (starší žáci a žákyně, mladší žáci a žákyně)  9 nebo 10 družstev z celého Zlínského kraje (první a druzí z každého ze 4 okresů + 1 nebo 2 týmy postupující na body). Družstva starších žáků a mladších žákyň jely do Uherského Hradiště jako vítězové okresu Vsetín, družstvo starších žákyň postoupilo z 2. místa. Starší žáci podali dobrý výkon, starším žákyním se podařilo zlepšit svůj výkon o 174 bodů, proto si obě družstva zasluhují pochvalu za pěknou reprezentaci školy. Družstvu mladších žákyň se podařilo nasbírat o 345 bodů více než v okresním kole a získalo tak nádherné 3. místo v krajském finále. Všechna 3 družstva se mezi nejlepšími základními školami kraje neztratila a domů si odvezla nejen cenné zkušenosti z atletických závodů, ale možná také další chuť závodit.

Družstvo starších žáků: 8. místo (5 108 bodů)

Hasalík Vojtěch, Dimitriadis Filippos, Dořičák Adam, Románek Jan, Troják Ondřej, Rada Daniel, Polehňák Matěj (9. A), Černý Matouš (9. B), Bayer René (8. A), Volný Martin (8. C).

Družstvo starších žákyň: 9. místo (4 975 bodů)

Benová Natálie, Radová Michaela, Švecová Natálie, Minarčíková Nela, Korgerová Nikol, Zerzáňová Nela (8. A), Macečková Lucie, Červená Pavlína (9. A), Divínová Ivana (9. B)

Družstvo mladších žákyň: 3. místo (4 895 bodů)

Cibulcová Amálie (6. A), Románková Vendula, Vagáčová Tamara, Piskořová Tereza, Andrýsková Tereza, Krupová Viktorie (7. A), Vojkůvková Dominika, Mičolová Beáta, Divínová Anežka (7. B).

Umístění a výkon těch žáků, kteří se umístili do 10. místa v kraji:

Kriket                        Vendula Románková           1. místo           49,45 m

Skok vysoký               Filippos Dimitriadis               6. místo           158 sm

Viktorie Krupová                   4. místo           138 cm

Skok daleký               Filippos Dimitriadis               4. místo           525 cm

Koule (4 kg)               Adam Dořičák                       10. místo         10,83 m

600 m                         Tamara Vagáčová                  6. místo           1:58,33

Dominika Vojkůvková           8. místo           1:58,73

Výsledky z okresního i krajského kola naleznete na www.atletika.cz v sekci výsledky.

Všem atletům naší školy děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně sportovního štěstí v dalších soutěžích. Fotogragie ZDE.

Mgr. Gabriela Cábová