2021_2022

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ – okresní kolo

Ve čtvrtek 2. června 2022 se na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí konalo okresní kolo atletického čtyřboje pětičlenných družstev starších a mladších žáků a žákyň ze základních škol vsetínského okresu.

Hned ráno po příjezdu na stadion jsme zjistili, že to bude opravdu velký závod – v kategorii mladších žáků závodilo 15 družstev, mladších žákyň 14 družstev, starších žáků a žákyň bylo po 12 družstvech. Závod to byl opravdu dlouhý, sluníčko hřálo a počasí atletice opravdu přálo. Každý čtyřbojař se musel poprat s těmito 4 disciplínami: 60 m, 600 m (mladší žákyně), 800 m (mladší žáci, starší žákyně), 1 000 m (starší žáci), skok vysoký nebo skok daleký, hod míčkem (mladší žáci a žákyně), hod míčkem nebo vrh koulí (starší žáci nebo žákyně).

Za ZŠ Zubří závodili tito atleti:

Mladší žáci: Tomáš Bílek, Jakub Koleček, Matěj Koleček, Samuel Kalous (7. A), Antonín Křenek (7. B).

Mladší žákyně: Vendula Románková, Tamara Vagáčová, Vanesa Vojkůvková (7. A), Beáta Mičolová, Anežka Divínová (7. B).

Starší žáci: Filippos Dimitriadis, Vojtěch Hasalík, Jan Románek, Adam Dořičák, Ondřej Troják (9. A).

Starší žákyně: Natálie Benová, Natálie Švecová, Nicol Korgerová (8. A), Lucie Macečková (9. A), Ivana Divínová (9. B).

Zuberská družstva atletů byla opět úspěšná, všechna získala medailová umístění. A že to bylo na nejvyšších příčkách velmi vyrovnané, o tom svědčí fakt, že od druhého místa dělilo naše mladší žáky 30 bodů a starší žáky 26 bodů. Družstva děvčat zaslouží obrovskou pochvalu, protože pro naši školu vybojovala stříbrné medaile. První dvě družstva v kategorii postupují do krajského kola atletického čtyřboje, které se má uskutečnit ve Zlíně.

Mladší žáci:

1. místo – ZŠ Ohrada Vsetín (5 483 b.), 2. místo – ZŠ Videčská (5 100 b.), 3. místo – ZŠ Zubří (5 070 b.).

Mladší žákyně:

1. místo – ZŠ Ohrada Vsetín (6 553 b.), 2. místo – ZŠ Zubří (6 449 b.), 3. místo – ZŠ Šafaříkova (6 360 b.)

Starší žáci:

1. místo – ZŠ Hutisko – Solanec (7 280 b.), ZŠ Velké Karlovice (7 173 b.), 3. místo – ZŠ Zubří (7 147 b.)

Starší žákyně:

1. místo – ZŠ Šafaříkova (7 158 b.), 2. místo – ZŠ Zubří (6 645 b.), 3. místo – ZŠ Videčská (6 128 b.)

Všem atletům naší školy děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně sportovního štěstí v dalších soutěžích.

Mgr. Gabriela Cábová

Fotografie ZDE.