2023_2024

Atletika na II. stupni ZŠ

image_print

ATLETIKA NA ZŠ ZUBŘÍ

Mladší žákyně ze Zubří vybojovaly postup na republikové finále atletického čtyřboje

Družstvo mladších žákyň v letošním roce zažilo velký atletický úspěch. Probojovalo se až do celorepublikového finále Atletického čtyřboje 2023 – soutěže družstev základních škol. Ale začněme pěkně od začátku.

Pohár rozhlasu 2023 – soutěž 10 členných družstev

V pátek 12. května 2023 se na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí uskutečnilo okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu 2023, kterého se účastnilo 34 družstev 4 kategorií (starší žáci a žákyně, mladší žáci a žákyně) z 12 základních škol vsetínského okresu. Družstva naší školy byla velmi úspěšná: mladší žáci – 1. místo (3 789 b.), mladší žákyně – 1. místo (4 939 b.), starší žáci – 5. místo (5 185 b.) a starší žákyně – 2. místo (5 565 b.) a od 1. příčky je dělil jen 1 bod. Fotografie ZDE.

Do krajského kola Poháru rozhlasu, které proběhlo na atletickém stadionu ve Zlíně v úterý 23. května 2023, postoupila obě vítězná družstva – mladší žáci a žákyně a družstvo starších žákyň z 2. místa. Atletky ze Zubří se nenechaly zahanbit mezi atletickými školami. Obě družstva děvčat (mladší žákyně – 4 661 b., starší žákyně – 5 714 b.) svými skvělými sportovními výkony získala bronzové medaile a umístila se tak na skvělém 3. místě ve Zlínském kraji. Družstvo mladších žáků obsadilo pěkné 4. místo. Fotografie ZDE.

Žáci reprezentující ZŠ Zubří – Pohár rozhlasu:

Družstvo mladších žákyň: Krupová Johana, Švecová Kristýna (6. A), Cibulcová Amálie, Červenková Karolína, Gurášová Nela (okresní kolo), Křesťanová Sofie, Šimurdová Markéta, Opálková Alena (krajské kolo), Žáková Karolína (7. A), Němcová Lucie, Závadová Kateřina (7. B).

Družstvo mladších žáků: Šupler Antonín, Sváček Jiří (6. A), Křenek Štěpán (6. B), Onderka Vít, Frňka Tomáš (okresní kolo), Holiš Dominik (krajské kolo), Dobeš Jakub, Pavlíček Tomáš (krajské kolo), Zeman Dominik, Němec Martin (okresní kolo), Randus Jakub (krajské kolo), Štěpán Michal (okresní kolo) 7. A.

Družstvo starších žákyň: Andrýsková Tereza, Nová Klára (okresní kolo), Piskořová Tereza, Vagáčová Tamara, Vojkůvková Vanesa (8. A), Benová Natálie, Cibulcová Štěpánka, Melichaříková Anna (okresní kolo), Švecová Natálie, Zerzáňová Nela, Minarčíková Nela (krajské kolo), Korgerová Nicol (krajské kolo) 9. A, Valchařová Amálie (krajské kolo) 9. B.

Družstvo starších žáků: Koleček Matěj (7. B), Koleček Jakub (8. A), Bayer René, Bayer Jiří, Poruba Jakub, Jaša Adam, Vičan Jakub, Mach Filip, Pokorný Ondřej, Pšenica Tomáš, Rada Jonáš (9. A).

Atletický čtyřboj – soutěž družstev základních škol

V pondělí 22. května 2023 se na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí konalo okresní kolo atletického čtyřboje za účasti rekordního počtu družstev, v jednotlivých kategoriích nastoupilo 10 – 13 družstev ZŠ celého okresu. Naši školu jely reprezentovat 4 závodní družstva – starší žákyně (Vagáčová Tamara, Vojkůvková Vanesa (8. A), Minarčíková Nela, Zerzáňová Nela, Švecová Natálie (9. A), mladší žákyně (Krupová Johana, Švecová Kristýna, Vojkůvková Aneta (6. A), Cibulcová Amálie, Křesťanová Sofie (7. A), starší žáci (Křenek Antonín (8. B), Bayer René, Poruba Jakub, Jaša Adam, Randus Josef (9. A) a mladší žáci (Šupler Antonín (6. A), Onderka Vít, Frňka Tomáš, Zeman Dominik, Dobeš Jakub (7. A). Fotografie ZDE.

Starší žákyně v konkurenci 12 družstev celého okresu skončily na 3. místě (6 869 b) a odvezly si bronzové medaile. Družstvo starších žáků se umístilo z 13 družstev na 2. místě a ziskem 7 688 b. postoupilo do krajského kola atletického čtyřboje. Mladší žáci získali 4 986 b. a skončili z 12 družstev okresu na krásné stříbrné příčce. Nejlepším zuberským družstvem v atletickém čtyřboji se stalo družstvo mladších žákyň, které získalo 6 425 b. a umístilo se tak na 1. místě mezi 10 družstvy své kategorie. Z 1. místa také mladší žákyně postoupily do krajského kola.

Krajské kolo proběhlo v pátek 26. května 2023 na atletickém stadionu v Otrokovicích. Za krásného slunečného počasí zuberskou školu reprezentovalo 10 atletů 2 družstev (mladší žákyně a starší žáci). Družstvo starších žáků ziskem (6 772 b.) se umístilo na 6. místě. Mladší žákyně jely do Otrokovic bojovat o 2. nebo 3. příčku. Ale mezi nejlepšími družstvy Zlínského kraje a zejména mezi školami s atletickým zaměřením se zuberská děvčata neztratila a naopak možná všem vytřela zrak.

Při vyhlašování nejlepších čtyřbojařek Zlínského kraje v kategorii mladších žákyň se na 2. místě umístila Johana Krupová (1 998 b.) a na 3. místě Sofie Křesťanová (1 816 b). Celé družstvo mladších žákyň předvedlo skvělý výkon (6 816 b.) a jako tým si zasloužilo dobré umístění. Děvčata však předčila všechna očekávání. Družstvo ve složení Johana Krupová, Kristýna Švecová, Aneta Vojkůvková, Amálie Cibulcová a Sofie Křesťanová získalo zlaté medaile a ziskem 1. místa v našem kraji postoupilo do republikového finále atletického čtyřboje, které se uskuteční 13. června 2023 v Opavě. Fotografie z krajského kola z Otrokovice ZDE.

Všem atletům naší školy děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně sportovního štěstí v dalších soutěžích.