AKTUALITY / AKTIVITY,  září

PUTOVÁNÍ ZA HISTORIÍ HRADU NAD ROŽNOVEM

image_print

Putování za historií hradu nad Rožnovem – takový název dostal pochod, kterého se 27. září zúčastnili všichni žáci 2. stupně ZŠ Zubří. Počasí jim přálo, sluníčko svítilo a všichni s elánem nastoupili na svou trať. Každý ročník ji měl jinou. Mladší děti šly přes Videčský kopec a cyklostezku a starší děti přes Příčnou ulici a Bučiska přímo k hradu. Cesta byla klikatá a zarostlá. Pod hradem a na hradě čekaly na děti úkoly v podobě QR kódu. Čtyřčlenná družstva musela pomocí tabletu a mobilů plnit zdání. Nejlepší družstva byla oceněna sladkou odměnou.

Celé akci předcházela návštěva žáků v místním muzeu, kde jim paní Erika Ondřejová ochotně přiblížila zajímavosti z historie hradu. Současně si děti prohlédly vykopávky a různé nalezené artefakty, které jim přiblížily život obyvatel v naši oblasti ve středověku.

Foto z akce tady.