AKTUALITY / AKTIVITY,  říjen

Mladí herci v akci

Jak si užít divadlo pod širým nebem jsme si vyzkoušeli na konci června. Hráli jsme naši autorskou hru s písničkami, kterou jsme pojmenovali Druhá šance aneb Tisíc let je pryč. Proměnili jsme se v elfy, čaroděje, víly, Královnu vody, Meluzínu a Čas, který nás oživil, abychom společně našli tři části kouzelného krystalu. Ten pak přinesl všem život, radost, štěstí a nové přátele. Mnozí z nás stáli před diváky poprvé, ale naše vzájemná podpora nám dodala odvahu a opravdu jsme si to hraní užili. Potlesk po třech představeních byl odměnou za náročnou přípravu, jen to počasí mohlo být lepší.

Uběhly prázdniny a náš tým se v novém školním roce obměnil, přibylo hodně nových mladších žáků. Hned ve 2. půlce září jsme měli možnost jet do Rožnova na neobyčejný workshop Jak se dělá film, který vedla známá herečka Kristýna Ryška. Rozdělila nás do čtyř týmů jako filmových studií a měli jsme asi hodinu na přípravu filmového úryvku. V rolích různých filmových profesí natočila každá skupina krátkou scénu, jejíž text jsme předem uměli zpaměti a byl stejný, jenom „plac“ byl jiný, např. les, obývací pokoj, domov důchodců a noc ve městě. Byla to pro nás pecka! Získali jsme nové zkušenosti z filmového světa.

Žáci dramatické výchovy a kroužku 2. st.

Obrázky z akce jsou zde.