2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  listopad,  říjen

Kterak strašidýlka zachraňovala babí léto

image_print

Opatrovníci něžných nálad podzimu se nezalekli předpovědi počasí ani pobrekávající oblohy a slétli se u naší školy. Jako zázrakem v 16:16 pláč ustal a naše stvoření z 2. tříd se mohla pustit do práce. Shlukla se po malých skupinkách, rozsvítila svá světýlka a vkročila do tmy Březovce. Laskavé bludičky jim za splněné úkoly a rozveselení v temnotě ukazovaly cestu, nezvedené příšerky vykukovaly z různých zákoutí a divoce skřehotaly, zatímco odvaha střídavě slábla a zase se v kruhu spřízněnců nevídaně rozpínala. Stezkou bahna a obav prošli nakonec všichni. Po tanci, veršování, počítání, luštění a silových kouscích zpečetili své snažení podpisy ve svitu slavnostních svíček a za pochvalného mumlání královny podzimu.

Můžeme se tedy díky nim těšit na usmáté roční období. Děkujeme jim, průvodcům a rádcům lesním i pekařkám a kuchařům trpělivě čekajícím v bezpečí jídelny.

Popojděte s nimi tudy.