Setkání rodičů se zástupci SŠ

Ve středu 14. listopadu se na naší škole uskutečnily již tradiční informativní schůzky výchovné poradkyně s rodiči vycházejících žáků, kde jim byly předloženy informace k očekávané novele školského zákona ohledně přijímacího řízení. Změna v přijímacím řízení se netýká jen počtu přihlášek, ale také prioritizace při výběru oboru nebo střední školy. Dojde také ke změně v samotném podání přihlášek SŠ – digitalizaci přijímacího řízení. Po informační schůzce s výchovnou poradkyní v jídelně školy, pokračovala schůzka v tělocvičně, kde na rodiče deváťáků čekalo 13 zástupců středních škol z blízkého i dalekého okolí. Pozvání přijaly tyto SŠ: Střední zemědělská a přírodovědná škola Rožnov, Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov, Gymnázium Rožnov, Střední škola cestovního ruchu Rožnov, Integrovaná střední škola a COP ValMez, Obchovní akademie a VOŠ ValMez, Střední průmyslová škola stavební ValMez, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská ValMez, Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín, Střední škola Kostka Vsetín, Hotelová škola Frenštát, Střední pedagogická škola a střední zdravotnická škola Odry, Střední zdravotnická škola Hranice.

Děkuji všem, že pozvání přijali a rodičům přeji dobré rozhodnutí ve výběru SŠ.

Mgr. Gabriela Cábová (výchovná poradkyně)

….fotografie z akce ZDE.