2015 - 2016

ROSDORF 2015

Zuberští deváťáci opět na návštěvě v Rosdorfu

V týdnu od 21. do 28. září navštívilo 14 žáků z devátých tříd spolu s učitelkami Lenkou Molišovou a Gabrielou Cábovou německý Rosdorf. Opět šlo o přátelské setkání německých rodin a dětí s našimi žáky. Poděkování patří hlavně německé straně organizátorů, kteří zajistili pro všechny nejen krásný program, ale také ubytování u velmi příjemných lidí. A stejně jako v loni, opět se naplánovala další návštěva našich žáků v září 2016.

V pondělí večer jsme se všichni sešli na autobusovém nádraží v Novém Jičíně. Začalo to tím, že si paní učitelka Molišová šla koupit nový zubní kartáček, protože svůj si zapomněla doma. Pak už jsme se mohli vydat na cestu. Cesta byla dlouhá, ale zpříjemnily nám ji malé televize na každém sedadle. Jakmile jsme přijeli, uvítali nás velkou snídani. Každý den jsme měli pestrý program. Vyzkoušeli jsme si mnoho věcí, jako jsou kánoe, horolezecké stěny a další. Nahlédli jsme i do jejich školy. Nejhorší na celém pobytu bylo loučení se s rodinami, které nám za tak krátkou dobu přirostly k srdci. Celý pobyt jsme si maximálně užili. Velké poděkování patří organizátorům této skvělé akce. Auf Wiedersehen.

Obrázky naleznete zde.