2017_2018

Slohový projekt

Žáci 8.A si během týdne v hodinách českého jazyka vyzkoušeli, jak zaujmout spolužáky svým výkladem na dané téma. Tento slohový útvar si nejdříve zpracovali písemně doma, témata čerpali většinou z internetu, encyklopedií i autobiografií. Připravili si také fotografie a různé konkrétní předměty a pak se už jen snažili v 5 minutách upoutat pozornost ostatních. Kdo chtěl uspět, musel mluvit  ve větší míře zpaměti a výklad prokládat názornými ukázkami. Zazněly tak zajímavé informace např. o coca-cole, džínách, kosmetických a oděvních firmách, módě 20. století, orientálním tanci,  o 7 divech světa, moravských hradech, planetách sluneční soustavy, ale třeba i o Nobelově ceně, Microsoftu, o českých a československých  prezidentech, Stevu Jobsovi, o největší nákladní lodi na světě, o vzniku automobilu a letadla či peněz. Žáci se dozvěděli  také zajímavosti i o historii zuberské házené, pražských divadlech nebo o největších vynálezech 19. a 20. století.  Viz foto zde.