2017_2018

Zimní soustředění sportovních tříd na Soláni

V neděli 11. února 2018 se žáci a žákyně sportovních tříd vypravili na lyžařské soustředění, které se stejně jako v minulých letech uskutečnilo v hotelu Čarták na Soláni. Lyžařského výcviku se zúčastnilo 72 žáků, kteří pod vedením zkušených instruktorů J. Juříčkové, G. Cábové, J. Miky, M. Šustáčka, M. Hrstky a T. Randýska, se po celý týden až do pátku učili a zdokonalovali lyžařském umění ve skiareálu Karolinka. Vyvrcholením celého jejich snažení byl čtvrteční závod ve slalomu. Po celý týden pobytu byl vždy večer společný program: přednáška o bezpečnosti a chování na sjezdovkách, večer plný zábavných her, večer spojený s házenkářským kvízem nebo testem lyžařských vědomostí. Třešničkou na dortu byla úterní návštěva reprezentačních trenérů házené Jana Filipa a Miloše Slabého. Na besedě jsme si mohli spolu s hosty připomenout nejen krásné sportovní zážitky z lednového ME v házené mužů v Chorvatsku, ale také jejich vlastní sportovní zážitky a s nimi spojené úspěchy.

Pro naše deváťáky to byl poslední lyžák na základní škole, a tak ve čtvrtek večer si pro nás deváťáci připravili závěrečný program s rozlučkovou diskotékou.

Deváťákům moc děkujeme za přípravu večerních programů a zase za rok ahoj.

Výsledky závodu ve slalomu:

Mladší žáci:                                                              Mladší žákyně:

1. Tomáš Hronek     23,94 s                            1. Julie Zemanová                  26,69 s
  2. Adam Zeman       24,59 s                            2. Adéla Skýpalová                31,72 s
  3. Martin Zeman       24,66 s                           3. Kateřina Lajgotová            32,28 s

Starší žáci:                                                                Starší žákyně:

1. Marek Pšenica     25,91 s                           1. Denisa Vaculínová             24,27 s
  2. Jonáš Jurajda      26,62 s                           2. Terezie Románková           26,72 s
  3. Jakub Cibulec      26,91 s                           3. Nikol Šuplerová                 27,56 s

Test lyžařské průpravy:

1. třída Sebastian Kunert