2017_2018

NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ

Novinářský kalamář

Ve dnech 23. – 25.5. 2018 se ve Velké Bystřici konal již tradiční turnaj republikového kola házené – Novinářský kalamář. Pro svou kategorii – mladších žáků a žákyň – byla ze ZŠ Zubří vybrána dvě družstva – chlapce pod vedením pana učitele Randýska a děvčata pod vedením paní učitelky Palátové.

Za chlapeckou část nás reprezentovali R. Kovář, P. Hrachovec, Š. Ondruch, D. Marek, M. Pšenica, M. Zeman, O. Václavík, J. Rybiař, M. Krpelík, P. Hrachovec, A. Chovanec, S. Kunert, V. Mičola. Turnaj byl tentokráte hojně obsazený ( 9 sportovních celků chlapců i dívek), velké množství zápasů a horké počasí bylo krom běžných soupeřů dalším protivníkem.

Líté boje ve skupině chlapecké soutěže skončily jen jediným nezdarem proti Kopřivnici, přičemž prohra přišla spíše cestou našich vlastních herně-taktických chyb. O to více pak potěšil vyrovnaný výkon s týmž soupeřem v boji o třetí místo, kdy utkání skončilo remízou a vítězné vyvrcholení nastalo až rozstřelem sedmimetrovými hody. Šťastnou ruku měl i přes zavřené oči Ondra Václavík, po jehož úspěšném hodu jsme mohli slavit vynikající umístění na třetím místě. Naše děvčata pak skončila na místě sedmém.

Za sportovní výpravu sepsal metodik podpory Marek Mikl.

Obrázky z akce naleznete zde.