2019_2020

Předvánoční stonožková Praha

V pátek 6. prosince jako každoročně vybraní žáci ZŠ Zubří, kteří malovali obrázky zvířat pro hnutí „Na vlastních nohou“ – Stonožku, jeli do předvánoční Prahy.

42 žáků naší školy spolu s vyučujícími Jaroslavou Juříčkovou, Gabrielou Cábovou a Zdeňkou Janušovou se účastnilo slavnostní bohoslužby v chrámu sv. Víta na Pražském Hradě. Poté žákyně Julie Zemanová (9. A) byla v Arcibiskupském paláci odměněna, za svůj obrázek získala diplom z rukou kardinála Dominika Duky.

Všichni jsme se vydali Prahou na historickou prohlídku, kterou pro nás připravila paní Marie Krupová. Svým výkladem a pěknými postřehy nám zpříjemnila procházku z Hradu přes Nerudovu ulici, Karlův most, kolem Rudolfina, na Staroměstské náměstí s malým zastavením u Vánoční stromu a kolem Obecního domu na Václavské náměstí. Po rozchodu na „Václaváků“ na občerstvení a malé vánoční nákupy jsme se už všichni těšili do autobusu a na cestu domů.

Akce byla financována z Šablony pro zuberské školství II.

(GC)

Fotografie z akce ZDE.