16. ročník Vánoční laťky – soutěže ve skoku vysokém

image_print

Předvánoční sportování na základní škole – 16. ročník soutěže ve skoku vysokém

Vánoční školní laťka

Ve čtvrtek 19. prosince se všichni žáci II. stupně ZŠ sešli na již tradičním sportovním dopoledni v zuberské hale, kde se vybraní žáci zúčastnili závodu ve skoku vysokém. Zpestřením soutěže ve skoku byl i závod osmičlenných týmů jednotlivých tříd v biatlonu. A i když si někteří z Vás neumí představit biatlon v hale, závod to byl opravdu, jak se patří – střílelo se v kleku i stoje a někteří biatlonisté museli také na trestná kola.

Soutěž ve skoku vysokém probíhala ve 4 kategoriích, závodu se účastnilo 18 starších žáků a 14 starších dívek (žáci a žákyně 8. a 9. tříd), 27 mladších žáků a 21 mladších žákyň (žáci a žákyně 6. a 7. tříd). Stejně jako v předchozích letech to byl nervy drásající závod s krásným sportovním koncem. I když nebyl překonán rekord školy ani rekord vánoční laťky, závod to byl opravdu parádní a všichni soutěžící si zaslouží poděkování za super sportovní výkony. Ti nejlepší byli odměněni diplomem a sladkou odměnou, kterou zakoupil nadační fond naší školy. V závěru dopoledne nás ještě třídy 9. A a 9. B překvapily vánoční písničkou.