2019_2020

Dě – 8.B – Mořkovská

Činnost na týden 15.6.2020 – 19.6.2020

• Určitě jste zaregistrovali zprávy o celosvětových protestech proti rasismu. Z těchto důvodů poskytovatelé on-line filmů oznámili stažení filmu Jih proti Severu ze své nabídky. Vraťme se zpět do historie. Severní státy Unie byly v 19. století průmyslové a od roku 1820 zde bylo zakázáno otroctví, kdežto jižní státy byly zaměřeny na zemědělství, kdy na plantážích pracovali černí otroci. Neshody vyústily v občanskou válku, která se odehrála v letech 1861-1865. Nad tímto tématem bychom mohli dlouze v hodině diskutovat.
  • V dalším školním roce na Vás čeká 20. století, určitě Vás především zajímá druhá světová válka, ale zjistíte, že události, které této válce předcházely, jsou velmi podstatné a že Vás nasměrují zpět nejen do 19. století.
  • V posledním týdnu se věnujte předmětům, ve kterých musíte ještě něco dokončit, vylepšit 🙂