Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2018 / 2019
image_pdfimage_print

Od

Rožnovský slavíček zamával křídly

a naše ptactvo v zobáčku si odneslo veliké bohatství. Vlastně mají naši skřivánci poklad v hrdle; za ten byli po právu svým bratrem ve zpěvu oceněni.

V kategorii sólového zpěvu se ZLATĚ blýskla Adéla Mitášová s písničkou Colors of the wind, STŘÍBRNĚ Tereza Čermáková se songem 2002 a BRONZ si vyswingoval Tonda Křenek s klasikou Dítě školou povinné. Ve skupinovém zpěvu byly POZLACENY Ellen Randusová a Iva Kruntorádová s dechberoucím Make you feel my love, POSTŘÍBŘENY Sára Holišová, Viktorka Mizerová, Nicol Korgerová a Nela Minarčíková, které vsadily na něžný dvojhlas Stromy, a BRONZ přinesla Katce Závadové a Káji Žákové Ebenova perlička Tlapky klást potichu.

Veleúspěšnou letku ještě doplnili Terka Jaroňová, Jeremiáš Fojtík, Ivana Divínová, Anička Petřeková, Andrea Minářová a Adéla Hýblová. Milí zpěváčci, za odpoledne plné radosti děkujeme a GRATULUJEME!!

Prvních pár zkouškových fotek je tady, na zbytek a nahrávky se můžeme brzy těšit.

Od

Vypouštění otakárků

Od poloviny dubna se postupně líhnou otakárci, které jsme opatrovali přes zimu. Pokud máte na zahrádce kousek volného místa, máme pro vás v kanceláři naší školy připravena semínka živných rostlin pro housenky otakárků. Můžete si je vyzvednout v dopoledních hodinách. Semínka připravili žáci naší školy a jsou zdarma.

Tým ekologů ZŠ Zubří

Foto zde.

Od

BÁSNÍCI Z 9.B

Podle návodu Tristana Tzary jsme v 9. B vytvářeli dadaistické básně. Výsledkem je tento malý sborník, ve kterém si můžete počíst a podívat se, jak se to žákům a žákyním povedlo.Sborník Dada_9B
Mgr. Pavel Čučka

Od

Dykův Krysař jako komiks od 9.B

Krysař_komiks 9B_cely Žáci a žákyně letošní 9.B zpracovávali jako výstup z mimočítankové četby novely Viktora Dyka Krysař komiks. Abyste se společně se mnou mohli podělit o tu krásu, naskenoval jsem jednotlivé práce žáků a seřadil je do jediné elektronické publikace. Můžete tak posoudit sami, jak se jim to povedlo.

Mgr. Pavel Čučka