2021_2022

Exkurze v Kroměříži

V rámci šablon II. pro zuberské školství- Projektový den Školního- klubu mimo školu, se vybraní žáci 7. ročníku a pedagogové Mgr. Mika, Mgr. Cábová, Juřičková a Janušová Z. se dne 29.9.2021 zúčastnili exkurze v Kroměříži. Tato exkurze proběhla hlavně díky paní učitelce Jarce Juříčkové, která celou akci zorganizovala.

Jako první jsme měli možnost navštívit zámeckou zahradu, Arcibiskupský zámek s jeho reprezentativními prostorami a zámeckou věž, ze které byl nádherný výhled na okolí, a především na Velké náměstí. Naše skvělá průvodkyně paní Mgr. Krupová nás seznámila se slohy, které jsme mohli na samotném náměstí vidět. Víte, které slohy to jsou? Na Velkém náměstí, které bylo založeno olomouckým biskupem Brunem z Schauenburku ve druhé polovině 13. století, měli žáci rozchod. Následně jsme se přesunuli do Květné zahrady, která je již od roku 1988 zapsána mezi památky UNESCO. Měli jsme možnost vidět precizně upravenou zahradu v typickém raném barokním stylu a osmibokou rotundu. Pyšní se Foucaultovým kyvadlem, které demonstruje otáčení planety Země kolem své osy. Exkurze se vydařila a počasí také vyšlo.

FOTOGRAFIE z exkurze ZDE.