2016_2017

JAK JSME PĚSTOVALI RAJČATA

V hodinách pěstitelských prací jsme se ještě na konci zimy pustili do výsevu semen. Vysévali jsme řeřichu, bazalku, celer, aksamitník a různé odrůdy rajčat. Výsev jsme si chtěli vyzkoušet. Semena vzešla a museli jsme je jednotit. Semenáčky rostly a rostly a bylo třeba je přesadit do kelímků. Kelímky popsat a provrtat jim dna, aby mohla odtékat přebytečná voda. Práce se sazenicemi přibývalo, pomohli i žáci v hodinách ekologie. Sazenic rajčat bylo nakonec mnoho. Některé si žáci odnesli, aby pokračovali v jejich pěstování doma. Co ale těch zbylých 150? Nebyly sice výstavní, ale vyhodit je by byla věčná škoda. Nabídli jsme je při příležitosti Dne Země za dobrovolný příspěvek. Za sazenice rajčat a zápichy do květináčů, které vyráběly děti v kroužku paní Juříčkové a ve výtvarné výchově p. u. Dufkové bylo vybráno celkem 1750 Kč. Rozhodli jsme se je věnovat na péči o zvířata v našem zoo koutku a zeleň ve škole a jejím okolí. V okolí školy již vznikly nové záhonky s bylinami, které – jak doufáme – budou kvést a lákat motýly, a hlavně otakárka fenyklového, do jehož ochrany jsou děti naší školy zapojeny. Velmi děkujeme všem, kteří se do akce zapojili a podpořili nás.

Obrázky z akce naleznete tady.