2016_2017

ZLATÉ VAVŘÍNY POČTVRTÉ V ŘADĚ

Závěr května, jmenovitě dny mezi 24. – 26. květnem, byly pro některé hochy z kategorie III – mladších žáků – ve znamení házené. Zúčastnili se totiž republikového kola turnaje Novinářský kalamář, které je považováno za prestižní soutěž házenkářských týmů z celé České republiky a letos se konalo v Karviné. Roli pořadatel přijali tentokrát Základní škola Slovenská a HCB Karviná. Díky shodě okolností v organizaci turnaje byly vyslány zhruba stejné ročníky dětí jako minulý rok. Naše dívky se bohužel nemohly turnaje zúčastnit z důvodů souběžné účasti na Sportovních hrách MŠMT, kdy účast některých žaček nebyla pravidly povolena. Ne tak chlapci. Ti s vervou již ve čtvrtek 25.5. nastoupili k boji ve skupině s družstvy Újezdu u Brna, Prahy 6 a Kopřivnice. Díky své sehranosti s převahou zvítězili ve všech utkáních a jako první ze skupiny využili šanci proti papírově méně favorizované Olomouci v semifinále. Po zdařilém vítězství 19 :11 se tak konalo dle očekávání závěrečné finále za účasti družstev ze Zubří a domácí Karviné. Zpočátku se zápas nevyvíjel nikterak příznivě, i přes hlasitou podporu haly stav 6 : 9 na konci prvního poločasu nevěstil příznivý vývoj. Díky vhodně zvolené taktice trenéra Mgr. Tomáše Randýska a ukázněnému kolektivnímu výkonu došlo k vyrovnání. Posléze se k této trpělivě a klidně prováděné hře přidaly i světlé chvilky tradičních opor týmu a náš tým šel do vedení, které, snad i s trochou štěstí, zkušeně udržel až do samého oslavného konce s konečným skóre 17:16 . Tímto vítězstvím dokázal tým Zubří již počtvrté za sebou zvítězit v národním finále a tímto výsledkem potvrdit dlouhodobé vynikající výsledky zuberské mládežnické házené. Tento fakt  podtrhlo i hodnocení trenérů a organizátorů , ve kterém bylo vyhlášeni jako nejlepší brankář J. Ciblulec a do All stars týmu byli zařazeni J. Cibulec a T. Randýsek. Nezbývá než družstvu ve složení Štěpán Janošek, Štěpán Vlk, Marek Diviš, David Šupola, Jakub Cibulec, Tomáš Randýsek, Ondřej Krupa, Tomáš Kyryljuk, Marek Pšenica, Tomáš Krpelík, Dominik Mareda, Miroslav Koleček, Adam Zeman, a Martin Zeman poděkovat za reprezentaci a poblahopřát k vítězství. Stejný díl díků a blahopřání patří také trenérům HC Zubří a kouči tohoto týmu panu Tomáši Randýskovi.

Za realizační tým sepsal a dosvědčil Mgr Marek Mikl, odborný asistent trenéra

Obrázky z akce naleznete zde.