2016_2017

ZÁCHRANNÁ STANICE BARTOŠOVICE

Exkurze do záchranné stanice a za jasoněm červenookým

V úterý 27. 6. 2017 proběhla pro žáky volitelných předmětů ekologie a chemicko-biologického semináře exkurze do Záchranné stanice a Domu přírody v Poodří v Bartošovicích na Moravě. Jan Kašinský, zástupce vedoucího stanice, žákům ukázal fotografie v záchranné stanici často ošetřovaných živočichů: ježky a zajíce poraněné střetem s auty, dravce s popáleninami způsobenými elektrickým proudem, vyhladovělé hady uvězněné ve sklepech. Snahou je jejich navrácení do volné přírody. Ve výbězích a voliérách si žáci ale prohlédli mnoho zvířat, která musela například kvůli trvalým následkům zranění v záchranné stanici zůstat. Další částí exkurze byla návštěva botanické zahrady a Přírodní památky Kamenárka, které se nachází na okraji obce Štramberk a jsou významné výskytem kriticky ohroženého jasoně červenookého. Měli jsme štěstí a mohli jsme pozorovat desítky těchto velkých bílých motýlů s černými a červenými skvrnami.

Obrázky najdete zde.