2016_2017

Bronz pro malé zdravotníky

Letos jsme již podruhé vyrazili 11. 5. 2017 vlakem do Vsetína na soutěž hlídek Mladých zdravotníků. Všichni jsme se těšili, bylo hezké počasí a my jsme byli rozhodnuti vyhrát. Celý rok jsme se pilně připravovali. Loni jsme byli totiž třetí od konce.

A letos nám to opravdu vyšlo. Pod vedením Emy Charvátové další čtyři děti – Jakub Machala, Kristýna Papežová, Marek Křesťan a Štěpán Korb – úspěšně zvládaly všechny úkoly a záludné otázky, které si pro soutěžící připravili pořadatelé. A letos to bylo také třetí místo, ale regulérní bronzové. Bylo vidět, že děti už věděly, do čeho jdou a co je čeká.

Moc jim gratuluji, děkuji za celoroční usilovnou práci v kroužku Mladých zdravotníků a přeji i v dalším úsilí mnoho zdaru. Letošní rok v kroužku pracovalo sedm dětí z I. stupně ZŠ Zubří. Doufám, že i příští školní rok se najdou z řad dětí zájemci o zvládnutí poskytnutí první pomoci. Možná jednou, co já vím, někdo z nich zachrání někomu život. Hezké prázdniny a po nich opět na shledanou

Šárka Janušová