2017_2018

Kvalifikace skupiny E v házené staršího žactva a Republikové finále ZŠ v házené

Naši sportovně nadaní žáci a žákyně bojují nejenom ve školních lavicích . Nejlepší školní házenkářky a házenkáři země se sjedou na dva dny do Frýdku-Místku. Ve dnech 19. a 20. dubna zde totiž odehrají republikové finále Sportovní ligy základních škol O pohár ministra školství. Turnaj budou hostit dvě sportovní haly – 6. ZŠ Pionýrů, 400 a Pionýrů 2069. V areálech, kde se konají extraligová či mládežnická klání v házené, se představí šest nejúspěšnějších školních dívčích a chlapeckých družstev z celé České republiky. Více informací najdete zde :

REPUBLIKOVÉ FINÁLE HÁZENÁ

OR AŠSK ČR Olomouc

V ý s l e d k y    kvalifikace skupiny E v házené staršího žactva.

Ve středu 4.4.2018 uspořádala OR AŠSK ČR Olomouc kvalifikaci skupiny E na Republikové finále v házené staršího žactva, kategorie IV. Soutěž se konala v hale DHK Zora Olomouc za účasti vítězných družstev Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Soutěž proběhla bez zranění a bez protestů. V soutěži dívek vynikalo družstvo ZŠ Kříby, Zlín. Soutěž hochů měla vysokou úroveň.

Soutěž žáků:

ZŠ Zubří                     :  ZŠ E.Zátopka, Křivnice     =  19 :  9

ZŠ Zubří                     :  MZŠ a MŠ Velká Bystřice =  27 : 14

ZŠ EZ Kopřivnice      :  MZŠ a MŠ Velká Bystřice =  20 : 19

Pořadí žáků:

1. ZŠ Zubří 4 b. 46 : 21
  2. ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice 2 b. 29 : 38
  3. MZŠ a MŠ Velká Bystřice 0 b. 33 : 47

Nejlepší střelci:
1. Randýsek                ZŠ Zubří         15 branek

2. Haderka V. Bystřice      12 branek

3. Fiala Zubří                 9 branek

Soutěž žákyň:

ZŠ Křiby, Zlín            :  G. Olomouc-Hejčín            =  15 :  4

ZŠ Kříby, Zlín            :  ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice =  34 :  8

1. Olomouc-Hejčín : ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice =  14 :  6

Nejlépe střílely:          1. Machačová            G. Olomouc-Hejčín   15 branek

1. Hvozdenská ZŠ Křiby, Zlín            11 branek
  2. Daňková ZŠ Křiby, Zlín              7 branek

Na Republikové finále postupují družstva žáků ZŠ Zubří a ZŠ Křiby, Zlín. Přejeme hodně úspěchů.Myslím, že při zachování dřívějšího systému soutěží, by se všechna tři družstva žáků na republice umístila do třetího místa.

V Olomouci  4. 4. 2018                                             Mir. Coufal, předseda OR AŠSK ČR Olomouc