2017_2018

Eurorebus 2018

Opět velký úspěch zuberských zeměpisců

V pondělí 9. dubna 2018 se v Regionálním centru Olomouc uskutečnilo vícekrajské kolo (Zlínský a Olomoucký kraj) 23. ročníku zeměpisné soutěže Eurorebus 2018. V rámci korespondenčních kol se do krajského kola probojovalo tříčlenné družstvo ve složení: Zuzana Šimurdová, Ondřej Hyjánek, Lukáš Goláň (8.B) a dále pak žáci Zuzana Šimurdová a Ondřej Hyjánek se do krajského kola kvalifikovali také jako jednotlivci.  V soutěži Eurorebus JUNIOR (pro žáky I. stupně) naši školu reprezentovalo tříčlenné družstvo Radek Masařík (3.C), Filip Lukašík (4.C) a Monika Masaříková (5.A). Po zdolání testů soutěže družstev a soutěže jednotlivců se mohli žáci zúčastnit doprovodných soutěží. Účast v této zeměpisné soutěži přinesla opět pro žáky ze Zubří vynikající úspěch. Družstvo 8.B se umístilo na krásném 6. místě a bude čekat na tzv. „divokou postupovou kartu“ do Prahy. V soutěži jednotlivců se Ondřej HYJÁNEK umístil na 5. místě a postupuje do celostátního finále do Prahy, Zuzana ŠIMURDOVÁ skončila na opět krásném 7. místě.

Ale největší úspěch zuberští žáci měli v juniorské soutěži: družstvo JUNIOR (Monika MASAŘÍKOVÁ, Filip LUKAŠÍK, Radek MASAŘÍK) zvítězilo a jako vítěz postupuje do celostátního finále, které se bude konat 5.června v Praze.

Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a juniorům a Ondrovi přejeme hodně štěstí v Praze.

Fotogalerie zde.

(GC)