2017_2018

Zuberští žáci na VIII. Rožnovské olympiádě dětí a mládeže

Zuberští sportovci I. stupně obhájili stříbro z olympiády 2018

VIII. Rožnovská olympiáda dětí a mládeže ve dnech 14. – 15. června 2018

Na konci školního roku 2017/2018 se ve dnech 14. – 15. června 2018 uskutečnila již VIII. Rožnovská olympiáda dětí a mládeže. Této olympiády, která se koná jednou za 2 roky, se zúčastnilo přes 1 000 sportovců ze 14 mateřských a 18 základních. Olympiáda dětí a mládeže se uskutečnila v 7 druzích sportu – lehká atletika 4 disciplíny (sprint na 50 m a 60 m, skok daleký, hod míčkem, vrh koulí), plavání volným způsobem na 50 m, malá kopaná, vybíjená, basketbal, malá házená a volejbal.

Lehkoatletické disciplíny probíhaly ve čtvrtek již od rána na nově vystaveném Atletickém hřišti Dany Zátopkové u ZŠ Pod Skalkou. Dopoledne soutěžili atleti I. stupně a odpoledne žáci II. stupně. Odměnou bylo umístění a obhajoba atletů z I. stupně naší školy, kteří skvělými výkony hlavně v atletice mohli opět nad hlavu zvednout stříbrný pohár a obhájit tak v celkovém pořadí ZŠ kategorie I. stupeň krásné 2. místo z RODM 2016. Olympionikům II. stupně se nepodařilo navázat na vynikající 1. místo z roku 2016, ale i tak podali sportovci skvělé výkony a v celkovém pořadí ZŠ se umístili na 6. místě.

Zuberští sportovci na stupních vítězů:

1. stupeň:
  • – 3. třída
  1. místo – HÁZENÁ
  2. místo – Beáta Mičolová (50 m)
  3. místo – Lukáš Snoza (50 m)
  4. místo – Tereza Andrýsková (hod míčkem)
  5. místo – Radek Masařík (hod míčkem)
  • – 5. třída
  1. místo – Filip Dimitriadis (50 m)
  2. místo – Filip Dimitriadis (skok daleký)
  3. místo – Nela Minarčíková (hod míčkem)
  4. místo – Lucie Macečková (plavání)
  5. stupeň:
  • – 7. třída
  1. místo – Richard Kovář (hod míčkem)
  • – 9. třída
  1. místo – Jakub Cibulec (skok daleký)
  2. místo – Jakub Cibulec (60 m)
  3. místo – Jakub Hanskut (vrh koulí)
  4. místo – BASKETBAL (dívky)

V pátek při závěrečném ceremoniálu na náměstí v Rožnově byl nejen zhasnut olympijský oheň, ale také proběhlo vyhlášení absolutních vítězných škol v daných kategoriích.

I. stupeň:

1. místo – ZŠ Videčská (71 bodů)
  2. místo – ZŠ ZUBŘÍ (61 bodů)
  3. místo – ZŠ Koryčanské Paseky (36 bodů)

II. stupeň:

1. místo – ZŠ Školská Povážská Bystrica (70 bodů)
  2. místo – ZŠ Pod Skalkou (53 bodů)
  3. místo – ZŠ Hutisko – Solanec (49 bodů)

…..6. místo – ZŠ Zubří (33 bodů)

Fotografie z celého průběhu olympiády zde.

Gabriela Cábová