2017_2018

Celostátní finále zeměpisné soutěže EUROREBUS 2018

Celostátní finále zeměpisné soutěže Eurorebus 2018

V úterý 5. června 2018 se 4 žáci naší školy Ondřej Hyjánek (8.B) a tříčlenné družstvo Junior ve složení Radek Masařík (III.C), Filip Lukašík (IV.C) a Monika Masaříková (V.A) zúčastnili celostátního finále zeměpisné soutěže Eurorebus 2018. Při účasti skoro 1000 zeměpisců z celé ČR byl už velký úspěch postup do tohoto finále (moderátoři již v úvodním slovu pražského finále spočítali, že do celé této korespondenční soutěže se přihlásilo kolem 27 tisíc malých zeměpisců a do krajských kol se probojovalo kolem 4 700 žáků a studentů). Postoupit tedy z krajského kola do celostátního je již mimořádný úspěch. Družstvo Junior postoupilo do Prahy jako vítěz krajského kola a mezi 40 družstvy z celé republiky nakonec Radek Masařík, Filip Lukašík a Monika Masaříková vybojovali 30. místo. V kategorii jednotlivců ZŠ 02 postoupilo do Prahy 50 „eurorébusářů“ a mezi nimi se Ondřej Hyjánek umístil na krásném 27. místě. Všem žákům děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v dalších vědomostních soutěžích.