2018_2019

Velikonoce na zámku

V pátek 5. dubna si prvňáci ze tříd 1. A a  1. B místo učení vyjeli do  zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Z nabídky lektorských programů využili dvě aktivity –  tradiční Velikonoce a velikonoční dílnu. V expozici historické třídy zasedli žáčci do lavic a společně se slečnou průvodkyní vyplnili  pracovní list, který jim přiblížil význam a průběh Velikonoc, proč se vynáší Mařena, přináší létéčko a zdobí kraslice. Na ochutnání dostali i dobrůtky v podobě jidášků a pučálky. Z velikonoční dílničky si děti domů odvezly přáníčko a  zajíčka na kolíčku. Nakonec zbyla ještě chvilka projít se zámeckou zahradou i na foceníčko u rozkvetlé zlatice. Pak už všechny autobus odvezl do školní jídelny na dobrý obídek.

Fotky jsou zde.