2018_2019

Zeměpisný úspěch naší školy

Zeměpisný úspěch naší školy

Netradičně v neděli 28. dubna hostila moderní budova přírodovědecké fakulty UP v Olomouci regionální kolo zeměpisné soutěže Eurorébus. Naše škola, která je každoročním účastníkem, vyslala tentokrát dvě družstva reprezentující třídy 8. A (ve složení Andrea Mierna, Anička Pernicová a Tomáš Zeman) a 9.B (Zuzana Šimurdová, Ondřej Hyjánek a Lukáš Goláň). V šibeničním čase 40 minut museli zástupci tříd odpovědět na více jak 35 záludných zeměpisných otázek, kdy i čas odevzdání testů hrál při možné rovnosti bodů svoji roli.
V silné konkurenci 22 základních škol a víceletých gymnázií Zlínského a Olomouckého kraje se obě naše družstva neztratila, kdy ti mladší z 8.A obsadili 13. místo, zatímco zkušenější starší tým zůstal jen 2 body od celkového vítězství. I stříbrný stupínek nám však zajistil postup do dalších bojů, tentokráte celorepublikového finále, které se bude konat v úterý 18. června v kongresovém sále pražského hotelu TOP.

Blahopřejeme a držíme palce!

Na dokreslení náročnosti testovaných úloh jedna otázka:

„Dokázali byste zpaměti bez použití jakékoliv nápovědy vyjmenovat s kterými státy má Rusko pevninskou hranici“?
                                                            Za ZŠ Zubří  Mgr. Tomáš Randýsek