2019_2020

Zvířata v heraldice

Zvířata v heraldice

ZOO Praha ve spolupráci s hnutím Na vlastních nohou – Stonožka vyhlásilo začátkem roku 2019 výtvarnou soutěž. Zoologická zahrada oslovila děti z celé republiky a byla překvapena obrovským množstvím zaslaných prací. Také naše škola přispěla padesátkou velmi zdařilých prací. Měli jsme velkou radost, že v tak velké konkurenci zvítězila práce naší žákyně Adély Skýpalové z 8. A. Adéla si pro cenu zajela s tatínkem 26. 10. do Zoo Praha.

Další oceněnou práci vytvořila Julie Zemanová z 9. A, která obdrží Cenu sestry Dominiky OP 6. 12. v Arcibiskupském paláci v Praze.

Zároveň jsme dostali informaci, že na výstavě „Heraldická zvířata očima dětí“ otevřené až do poloviny března 2020 v Gočárových domech v areálu ZOO Praha budou kromě Adélčiny a Juliiny práce vystaveny další malby našich žáků: Marka Šádka, Justýny Mikulenkové, Anny Pernicové, Ondřeje Trojáka, Denisy Glacové a Stanislava Nohavici, a Jana Románka.

Blahopřejeme a zveme žáky i jejich rodiče na návštěvu ZOO Praha a prohlídku výstavy.

HD

Vítězná práce a pár dalších zde.