2019_2020

Technický jarmark

Ve středu 2. října 2019 se naši vybraní žáci 8. tříd zúčastnili Technického jarmarku, který pořádala Krajská hospodářská komora Zlínského kraje. Žáci byli rozděleni do dvou skupin, přičemž každá skupina navštívila dvě firmy v Rožnově pod Radhoštěm. Technický jarmark proběhl v rámci předmětu Svět práce.

První skupina spolu s p.uč. Gabrielou Cábovou navštívila firmy Brose a On Semi, kde také měla prezentaci Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově. Žáci se seznámili s provozem a výrobky, které jednotlivé firmy vyrábí, ve firmě ON Semi si mohli žáci vyzkoušet ochranné obleky a na vlastní kůži pocítit, jak se v nich zaměstnanci cítí a jak se v nich v klimatizovaných čistých prostorách pracuje. Také se seznámili při malé prezentaci se studijními obory a programy, které SŠIEŘ nabízí (mimo jiné také program na finanční podporu studentů).

Druhá skupina spolu s p. uč. Lenkou Molišovou navštívila firmy Retigo a NXP. Také tato skupina se dostala do provozu.

(GC)

Malé ohlédnutí za jarmarkem zde.