Základní škola Zubří

By

VZDÁLENÁ VÝUKA

image_print

Konkrétní informace pro danou třídu naleznete:

Vzhledem k dalším krizovým opatřením Vlády České republiky sdělujeme, že i nadále budou na stránkách školy průběžně zveřejňovány úkoly pro žáky v sekci Vzdálená výuka (zejména 2.stupeň) – dále výběr tříd, případně způsobem domluveným s daným vyučujícím (1. stupeň). Dále upozorňujeme na vzdělávací pořady pro žáky 1. stupně – UčíTelka, které budou probíhat na programu ČT 2 od pondělí do pátku v době od 9:00 – 12:00 h. Pro přípravu žáků na přijímací zkoušky je určen pořad ČT 1 Škola doma (úterý a čtvrtek 14:00 – 14:45).

Škola také do pátku 20.03.2020 provede implementaci prostředí pro zpětnou vazbu ( zkoušení, testy) a vyškolí vyučující. Více informací naleznete zde : MS OFFICE 365

Škola vyzývá žákyně/žáky a také jejich zákonné zástupce k nastavení režimu dne tak, aby docházelo k plnění úkolů, zadání, samostatnému učení a ev. ověřování vědomostí. Jsme si vědomi obtížnosti jiného stylu výuky pro žáky, úměrně tomu jsou stanoveny toky informací. Je však nanejvýš vhodné dovést děti k aktivitě a založit jim jiný pracovní řád – samostatná příprava, samostané zpracování úkolů, společná kontrola, vytvoření vhodného zázemí, časového rozvrhu apod.

Tato rubrika slouží k výměně informací o výuce pro žákyně/žáky v období zrušení výuky, jednotlivé další příspěvky řídí vyučující nebo třídní učitelé po dobu opatření MZ ČR. Materiály najdete vždy v rubrice pro danou třídu ve formě videa, pdf, jpg a doc souboru.
Koncepčně slouží výměna těchto informací k řešení vzniklé situace jako pomocná ruka podaná veřejnosti. Vzhledem k možným omezením na straně žákyň/žáků (technické problémy dané IT technikou) jsou uvedené materiály považovány za doporučené.
Škola však také doporučuje tento druh spolupráce konat v maximální možné míře, neboť není jasný konec omezení a drtivá většina žáků/žákyň i zaměstnanců školy jsou zdrávi a tudíž nemají překážku pro odmítání/nekonání tohoto druhu komunikace.