2019_2020

Český jazyk – 7.C

Vzdálená výuka – Český jazyk –  7. C  – Mgr. Šárka  Janušová

Moji milí pilní žáci, příznivci a obdivovatelé jazyka českého, aby vám nebyla doma dlouhá chvíle, řiďte se těmito pokyny!

Starší příspěvky naleznete zde:  archiv

1. 6. – 21. 6. 2020

Moji milí žáci!

Toto je poslední zadání učiva v tomto školním roce. Uvidíme se až při předávání vysvědčení v pátek 26. 6. 2020.

Mluvnice

Projdete si pečlivě poslední kapitolu v učebnici  Vybrané významné slovotvorné typy (str. 43 – 53).

Je to shrnutí a zpřehlednění učiva 1. stupně.

Důležité informace v růžových rámečcích si zase okopírujte nebo stručně zapište do chytrých sešitů.

Cvičení si udělejte alespoň některá. V září si to celé spolu projdeme.

Literatura

Čtěte, čtěte, čtěte a zapisujte do svých čtenářských deníků. Ty budu vybírat na začátku září.

Pro jistotu ještě jednou vkládám seznam doporučené četby do 8. ročníku zde

Sloh

S pomocí učebnice a sešitu si zopakujte, které slohové postupy jsme letos procvičovali a co je pro ně důležité.

Zatím se mějte krásně, u vysvědčení na  viděnou. Vaše třídní učitelka Šárka Janušová