2016_2017

DEFINITIVNÍ KONEC BUFETŮ

Vnucené ukončení činnosti školního bufetu vinou tzv. pamlskové vyhlášky – (pamlskova-vyhlaska-109-2016) a povinnosti EET nabylo své účinnosti k 1.12.2016. Tento den již nebyl, a za stávající situace již v blízké budoucnosti nebude, bufet v provozu. Vedení školy tímto děkuje paní Pavle Kaličinské za dosavadní činnost a přeje jí v další mimoškolní činnosti mnoho úspěchů. Škola za nastálé legislativní situace podporuje projektové stravovací akce – Ovoce do škol a Školní mléko. Škola nehodlá ze své iniciativy provádět náhradní činnost suplující některé stravovací mezery vzniklé po zrušení bufetu včetně pitného režimu, neboť stávající organizační, legislativní a hlavně finanční situace nevede k podpoře takovéhoto konání. Škola pevně věří v odpovědnost rodičů jako hlavních aktérů výživy dětí a vyzývá ke změně režimu stravování s ohledem na již uvedené skutečnosti. Škola také doufá v brzké budoucnosti v součinnost zainteresovaných státních orgánů a jiných organizací, které pamlskovou vyhláškou převzaly část odpovědnosti za zdravé stravování a přivítá jakoukoliv aktivitu ze strany státu, která bude podporovat rozvoj správných návyků a složení stravy při zachování spotřebního koše, finanční přiměřenosti pro klienty a školu. Předpokládá se také, že takovéto aktivity budou respektovat  organizační zátěž spjatou s výukou a vzdělávacím chodem školy, který je primárním zaměřením školy.