2016_2017

Recyklace hrou

Ve čtvrtek 1. 6. se na naší škole uskutečnil program Recyklace hrou. Program pro žáky proběhl jako jedna z aktivit celorepublikového školního recyklačního programu Recyklohraní. Žáci se hravou formou dozvěděli o negativních vlivech starých elektrozařízení a přenosných baterií na životní prostředí, jestliže jsou vyhozeny nevhodně – například mezi běžný odpad. Lektoři mluvili o možnostech recyklace. Mnozí žáci tušili, že papír je možné recyklovat asi pětkrát až sedmkrát. Někteří byli ale překvapeni, že se z použitých plastových láhví produkují vlákna, která jsou součástí výplně spacích pytlů nebo materiálem na výrobu bund. Program byl uhrazen body, které škola získává účastí v soutěžích organizovaných programem Recyklohraní, zapojením do akcí (jako naposled do akce Ukliďme Česko) nebo sběrem vysloužilých baterií a drobných elektrozařízení.

Obrázky z akce naleznete zde.