2016_2017

Hračky pro pejsky vyhrály

Projekt žáků volitelného předmětu ekologie přihlášený do soutěže vyhlášené Ministerstvem průmyslu a obchodu vyhrál v kategorii základních škol.

Soutěž „Přeměna odpadů na zdroje“ nás inspirovala k přemýšlení o odpadech. Protože jsme měli ve škole návštěvu lektorky s pejsky a ukázkou výcviku psů, dostali jsme nápad na výrobu hraček pro psy z již použitých materiálů. Přinesli jsme z domu vyřazené deky, polštáře a oblečení. Z oblečení jsme ušili jednoduché obaly na náplň ze starých polštářů ve tvaru balonků, kousacích válečků a polštářků. Deky jsme rozstříhali na pásky a z nich jsme upletli hračky na přetahování. Vyrobili jsme i košík na hračky. Ze starých novin jsme smotali ruličky. Z kartonu staré krabice jsme vystřihli dno a z ruliček jako z proutí jsme upletli košík. Pro udržení tvaru košíku jsme použili květináč ze stromku, který jsme vysadili u školy. Hračky jsme nabídli ke hře pejskům a moc se jim líbily. Líbil se i celý projekt. Vyhrál v kategorii základních škol. Tři zástupci žáků byli pozváni na slavnostní vyhlášení výsledků, které se uskutečnilo ve čtvrtek 15. 6. v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR. Holišová Vendula, Melichařík Matěj a Petřeková Marie převzali za kreativní a originální využití výrobků s ukončenou životností diplom za 1. místo v kategorii základních škol, poukaz na zábavně vzdělávací akci pro školu „Barevný den“, poukaz pro školu na 2 000 kreditů k objednávce propagačních materiálů na podporu vzdělávání k tématu třídění a následné recyklace odpadu a také odměnu ve formě finanční hotovosti pro žáky volitelného předmětu ekologie.

Tým ekologů ZŠ Zubří

Více obrázků naleznete zde.

Video související s tématem najdete pak tady :

Video natáčely: Zuzana Šimurdová a Karolína Podmolová ze 7. B
Sestříhal a upravil Michal Pernica z 9. B