2016_2017

Zuberští mladší žáci na republikovém finále atletické soutěže „POHÁR ROZHLASU 2017“

image_print

Pohár rozhlasu 2017

Družstvo mladších žáků v letošním roce zažilo velký atletický úspěch. Probojovalo se až do celorepublikového finále Poháru rozhlasu 2017 – soutěže družstev. Ale začněme pěkně od začátku.

V pátek 12. května 2017 naše škola pořádala již tradičně okrskové kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu za účasti rekordních 32 družstev 4 kategorií (starší žáci a žákyně, mladší žáci a žákyně) z 9 základních škol rožnovského okrsku. Naše škola dokázala v jedné kategorii zvítězit a ve dvou získat 2. místo a postoupit tak do okresního kola. Mladší žáci náskokem 1000 b. zvítězili nad ZŠ Videčská – 1. místo (4 823 b.), družstva mladší žákyně získaly 5. místo (4 169 b.), starší žáci 2. místo (5 466 b.) a starší žákyně 2. místo (5 190 b.).

Foto č. 1: Okrskové kolo Poháru rozhlasu v Zubří – všichni reprezentující atleti ZŠ ZUBŘÍ

Družstva mladších žáků, starších žáků a žákyň postoupila do okresního kola, které se konalo hned v pondělí 15. května na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí. Družstvo mladších žáků si opět nenechalo vzít vítězství a ziskem 4 676 b. zvítězilo mezi 8 základními školami okresu a mohlo se tak radovat s postupu do krajského kola. Starší žáci oslabeni o 1 závodníka, který se zranil, nakonec obsadili 7. místo a starší žákyně vybojovaly krásné 3. místo. Krajské kolo proběhlo v Uherském Hradišti ve středu 17. května a družstvo ze Zubří opět nenašlo přemožitele a ziskem 4 670 b. si mladší žáci odvezli domů zlaté medaile.

Foto č. 2: Mladší žáci jako vítězové Zlínského kraje v soutěži Pohár rozhlasu Uherské Hradiště (zleva: Richard Kovář, Martin Zeman, Tomáš Kyryljuk, Ondřej Krupa, Tomáš Randýsek, Jakub Cibulec, Miroslav Koleček, Lukáš Fait, Adam Zeman

Pak se již jen čekalo na seznam postupujících družstev na republikové finále. Po zveřejnění seznamu se zuberské družstvo mladších žáků dostalo mezi 9 nejlepších družstev z celé ČR a mohlo se tak radovat z postupu. Za doprovodu Matěje Šustáčka a Pavla Přikryla se družstvo (5. – 6. června 2017) ve složení Jakub Cibulec, Tomáš Randýsek, Ondřej Krupa, Miroslav Koleček, Tomáš Kyryljuk, Lukáš Fait (7.A), Adam Zeman, Martin Zeman a Richard Kovář (6.A) vydalo do Kladna na 49. ročník soutěže školních družstev Pohár rozhlasu pořádané Českým atletickým svazem, kde se kluci potkali i s patrony soutěže, českými reprezentanty Jakubem Holušou, Pavlem Maslákem a Sebastianem Helceletem. V konkurenci nejlepších atletů základních škol družstvo ZŠ ZUBŘÍ získalo krásné 6. místo (4 576 b.) a zároveň Jakub Cibulec si z Kladna odvezl tři individuální prvenství, kdy v disciplínách hod míčkem (86,10 m) a v běhu na 60 m (7,75 s) zvítězil a ještě se stal celkovým vítězem z největším počtem bodů v kategorii mladších žáků.

Foto č. 3: Družstvo mladších žáků – republikové finále Poháru rozhlasu 2017 (Kladno)

Všichni reprezentující žáci v atletické soutěži Pohár rozhlasu 2017 za ZŠ ZUBŘÍ

Mladší žáci: Jakub Cibulec, Tomáš Randýsek, Ondřej Krupa, Miroslav Koleček, Tomáš Kyryljuk, Lukáš Fait (7.A), Adam Zeman, Martin Zeman a Richard Kovář (6.A), Marek Diviš, Štěpán Janošek (8.A)

Mladší žákyně: Agáta Mičolová, Terezie Románková, Nikol Šuplerová, Adéla Mizerová, Lucie Molíková (7.A), Kristýna Holčáková, Anna Pernicová, Bára Kachtíková (6.A)

Starší žákyně:  Tereza Palátová, Barbora Hrušková (9.A), Natálie Ondřejová (9.B), Eliška Jurajdová, Lea  Jurajdová, Kateřina Zapletalová, Anita Poláčková (8.A), Švecová Tereza,  Zuzana Pernicová, Tamara Vičanová (8.B)

Starší žáci: Marián Kala, Nick Matejovič, Jakub Tovaryš, Jan Hronek, Lukáš Mořkovský, Matěj Ulrych, Adam Klestil (9.A), Martin Divín, Petr Škrobák (9.B), Milan Pupík, Martin Adam, Jakub Hanskut, Jonáš Jurajda (8.A)

Atletický čtyřboj

Do Valašského Meziříčí 10. května 2017 na okresní kolo atletického čtyřboje naši školu jely reprezentovat 4 závodní družstva – starší žákyně (Barbora Hrušková, Tereza Palátová, Lea Jurajdová, Eliška Jurajdová Kateřina Zapletalová), mladší žákyně (Agáta Mičolová, Anna Pernicová, Kristýna Holčáková, Terezie Románková, Bára Kachtíková), starší žáci (Marián Kala, Matěj Ulrych, Jakub Tovaryš, Martin Divín) a mladší žáci (Jakub Cibulec, Tomáš Randýsek, Ondřej Krupa, Miroslav Koleček, Štěpán Janošek). Starší žákyně v konkurenci 6 družstev celého okresu skončily na 3. místě a odvezly si bronzové medaile. Družstvo mladších žákyň se umístilo na 6. místě. Jen 5 bodů dělilo družstvo starších žáků od bronzové příčky. Nejlepším zuberským družstvem se opět stali zástupci mladších žáků, kdy o téměř 500 bodů zvítězili nad družstvy ZŠ Videčská a ZŠ Šafaříkova a postoupili tak do krajského kola. Mezi nejlepšími družstvy Zlínského kraje (krajské kolo proběhlo ve Zlíně 31. května) skončilo zuberské pětičlenné družstvo na krásné stříbrné příčce.

Foto č.4: Družstvo mladších žáků na krajském kole (Zlín), zleva: Tomáš Randýsek, Štěpán Janošek, Jakub Cibulec, Adam Zeman, Miroslav Koleček

dav

Všem atletům naší školy děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně sportovního štěstí v dalších soutěžích.