Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2018 / 2019

By

Mikuláš všechno ví

image_pdfimage_print

…ale dá se uchlácholit písničkou

Čerti oběhli svá teritoria a usadili se v klubu. Tam si počkali pěkně v teple na své školáky.  Aby se po ránu všichni pohádkově naladili, blýskla se Spona svým uměním. Učarovala  nám líbeznou pohádkou Princové jsou na draka a rozezpívala celý sál.

Po něžném úvodu nikdo nečekal tak krutý zlom. Peklo tasilo všechny své zbraně; od plamenů až k děsivým tajemným pytlům a ďábelskému skřehotání. Kdyby je Mikuláš neokřikoval a netlumil jejich hudrání, určitě by se zlobidýlka odpoledne nevrátila domů. Na prvňáčky stačilo se podívat vykulenýma očima a už slibovali a přísahali, ale ti starší potřebovali slyšet chrastění řetězů a někteří byli odtaženi až k bublajícím kotlům. Zachránili je laskaví kamarádi a písničky pro Mikuláše. Andílci pak rozdali dobroty a utírali slzy vyděšeným hříšníčkům.

Opatrně nahlédněte tady.

 P.S.: Děkujeme Katce Gazdové a Sponě  a doufáme, že všechny sliby nezamrznou a nezapadají sněhem, až se ochladí.

Další odkaz zde : spektrum rožnovska